کربی: واشنگتن به دنبال درگیری با یمن نیست

کد خبر: 1268625

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که واشنگتن به دنبال درگیری با یمن نیست.

کربی: واشنگتن به دنبال درگیری با یمن نیست

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که واشنگتن به دنبال درگیری با یمن نیست.

کربی در پاسخ به پرسش مجری شبکه سی بی اس در مورد ۲ کماندوی نیروی دریایی آمریکا که ادعا شده است در سواحل سومالی مفقود شده‌اند، گفت: جست و جو برای یافتن آن ۲ ملوان هنوز ادامه دارد و امیدواریم که اطلاعات جدیدی امروز دریافت کنیم. بدیهی است که ما این موضوع را به دقت زیر نظر داریم.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در ادامه با رد ارتباط این رخداد با حملات اخیر واشنگتن و لندن به یمن، تاکید کرد: هیچکس خواهان درگیری با حوثی‌ها نیست و ما هرگز به دنبال درگیری با یمن نیستیم.

کربی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد ادامه حضور وزیر دفاع آمریکا در بیمارستان گفت که لوید آستین بر اساس دستورهای پزشکان کماکان بستری است و ممکن است به مراقبت های بیشتری نیاز داشته باشد که بخشی از آن فیزیوتراپی است.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید افزود که آستین از اتاق خود در بیمارستان والتر رید در مباحث مربوط به حمله به یمن مشارکت داشته است.

این مقام آمریکایی همچنین در مورد کاهش شدت عملیات رژیم صهیونیستی در باریکه غزه به سفر اخیر آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت بایدن به منطقه اشاره کرد و گفت: ما به شدت با اسرائیلی‌ها در مورد عملیات کم شدت صحبت کرده‌ایم و معتقدیم که اکنون زمان مناسبی برای آن ست.

به گفته کربی، در حال حاضر اشغالگران تعدادی از نیروهای خود را از نوار غزه خارج کرده و کمتر به حملات هوایی متکی هستند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها