درخواست اردن از جامعه بین‌المل

کد خبر: 1268860

وزیر خارجه اردن روز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد که جامعه بین‌الملل باید به مسئولیت خود در توقف جنگ در باریکه غزه عمل کند.

درخواست اردن از جامعه بین‌المل

 «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن روز دوشنبه گفت که جامعه بین‌الملل باید به مسئولیت خود در توقف جنگ در غزه عمل کند.

وی که در دیدار با هماهنگ کننده امور بشردوستانه و بازسازی غزه صحبت می‌کرد، بر ضرورت بازگشت آوارگان در نوار غزه به خانه‌هایشان تاکید کرد.

الصفدی خواستار اتخاذ گام‌های فوری برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه به صورت گسترده، امن و بدون مانع به ساکنان غزه شد.

با گذشت ۱۰۱ روز از آغاز جنگ، شمار شهدای فلسطینی به ۲۴ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده که ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از قربانیان، کودک هستند. نزدیک به دو میلیون نفر از جمعیت ۲.۲ میلیون نفری غزه آواره و بیش از ۶۰ درصد زیرساختهای آن یا کاملا ویران شده و یا آسیب جدی دیده است.

طبق گزارش مورخان پس از پایان جنگ جهانی دوم، از مجموع جمعیت ۴.۳ میلیون نفری پایتخت آلمان تعداد ۲.۸ میلیون نفر در برلین اقامت داشتند و ۶۰۰ هزار آپارتمان از بین رفته بود.

نهاد حقوق بشری «دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه» امروز (25 دی) در گزارشی به موضوع محروم ماندن ساکنان غزه از آب آشامیدنی قابل شرب پرداخت و آن را یک جنایت جنگی از سوی رژیم صهیونیستی دانست.

در گزارش این نهاد غیر دولتی آمده است: «اقدام رژیم اشغالگر اسرائیل در محروم کردن نوار غزه از آب آشامیدنی قابل شرب یک حکم اعدام واقعی است که علاوه بر اینکه نوعی نسل‌کشی است، جنایت جنگی نیز محسوب می‌شود».

این نهاد حقوق بشری توضیح داد که تشنگی تمامی غزه به خصوص شمال غزه را در بر گرفته است و رژیم صهیونیستی از زمان آغاز تجاوز به این باریکه، مانع ورود آب شده و به شکل عامدانه و با برنامه چاههای آب و منابع تأمین آب را بمباران می‌کند، همزمان کمبود سوخت مانع فعال‌سازی ایستگاههای تصفیه آب شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد