ادعای ارتش اشغالگر صهیونیستی درباره انهدام تونل حماس

کد خبر: 1269128

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد که تونل استراتژیک حماس در مرکز غزه را منهدم کرده است.

ادعای ارتش اشغالگر صهیونیستی درباره انهدام تونل حماس

به گزارش تارنمای «i۲۴» رژیم صهیونیستی، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که تونل استراتژیک حماس در مرکز غزه را منهدم کرده است.

بر اساس ادعای ارتش رژیم صهیونیستی، این تونل در زیر جاده صلاح الدین قرار داشت که شمال و جنوب غزه را به هم متصل و از مرکز غزه عبور می‌کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی در این بیانیه مدعی شد: این تونل زیرزمینی که در عمق حدود ۹ متری قرار دارد، توسط حماس برای رفت و آمد نیروها بین شمال و جنوب استفاده می‌شد.

پیش تر شبکه کان رژیم صهیونیستی گزارش داده بود، مقابله با تونل‌ها در غزه به زمان بیشتری از آنچه ارتش (رژیم) اسرائیل انتظار داشت نیاز دارد، زیرا این تونل‌ها طولانی‌تر و پیشرفته‌تر از آن چیزی هستند که قبل از ورود به این باریکه تخمین زده می‌شد.

بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی از حجم شبکه تونلی مقاومت فلسطین در غزه غافلگیر شده است.

این رسانه صهیونیستی افزود: به نظر می‌رسد گستردگی تونل‌های حماس صدها برابر بیش از آن‌چیزی است که پیش‌بینی می‌شد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها