سندرز: بایدن باید آشکارا کابینه افراطی نتانیاهو را رد کند

کد خبر: 1269820

سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا روز شنبه در سخنانی گفت که آمریکا نباید شریک جرم اقدامات کابینه نتانیاهو در غزه باشد.

 سندرز: بایدن باید آشکارا کابینه افراطی نتانیاهو را رد کند

«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت آمریکا گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مخالفت خود با ایجاد کشور فلسطینی را تاکید کرده و همچنان به حملات خود علیه بی‌گناهان ادامه می‌دهد و ما باید موضع خود را مشخص کنیم.

وی در ادامه سخنانش گفت: «بایدن باید آشکارا و با صدای بلند سیاست‌های کابینه افراطی نتانیاهو را رد کند».

سناتور ایالت ورمونت اضافه کرد: «اگر نتانیاهو به مسیر سیطره نظامی ادامه دهد، نتانیاهو باید این اقدام را به تنهایی انجام دهد و ما نمی‌توانیم شریک جرم باشیم».

سندرز تاکید کرد: «کنگره باید وارد عمل شده و از فراهم کردن کمک‌های نظامی بیشتر به کابینه نتانیاهو خودداری کند».

این در حالی است که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل امروز در سخنانی گفت: «مردم در غزه نه تنها به دلیل بمباران‌ها کشته می‌شوند بلکه به دلیل کمبود غذا، آب و برق نیز می‌میرند».

در گزارش جمعه زنان سازمان ملل UN Women  آمده است: «جنگ غزه تقریباً سه برابر بیشتر از مجموع ۱۵ سال گذشته تلفات در این منطقه به جا گذاشته است».

این نهاد در گزارش مذکور گفت که بیش از ۲۴ هزار و ۶۲۰ فلسطینی از آغاز درگیری‌ها در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) در پی حملات اسرائیل و محاصره غزه شهید شده‌اند که با آمار وزارت بهداشت این منطقه همخوانی دارد.

در این گزارش که به طور ویژه تاثیر جنگ بر زنان مورد توجه قرار گرفته، گفته شده که حدود ۷۰ درصد جانباختگان در غزه زنان و کودکان هستند و «در هر ساعت دو مادر فلسطینی کشته می‌شوند»./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها