السنوار 15 سال در حال تدارک برای جنگ غزه بود

کد خبر: 1270017

رادیو رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه در توجیه ناکامی این رژیم در تحقق اهداف اعلامی در جنگ غزه اذعان کرد که حماس طی سالهای گذشته به خوبی برای این جنگ آماده شده است.

السنوار 15 سال در حال تدارک برای جنگ غزه بود

 «رئیس حماس در نوار غزه یحیی السنوار، از ۱۵ سال پیش برای این جنگ در حال آماده شدن بود..و به خوبی برای آن آماده شده است». رادیو رژیم صهیونیستی صبح امروز (یکشنبه، ۲۱ ژانویه)، با این عبارات به تشریح وضعیت کنونی در جنگ غزه پرداخت.

افسر سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) چای حن نیز پیشتر تصریح کرده بود که السنوار در دوران اسارت به وی گفته بود «من اکنون در زندان‌های شما اسیرم اما به خاطر داشته باش که چند سال دیگر، تو و خانواده‌ات اسیر من خواهید بود».

رادیو رژیم صهیونیستی امروز در گزارش میدانی خود از وضعیت جنگ زمینی در غزه به چالش اصلی نظامیان اسرائیلی در این جنگ که تونل‌های مقاومت است پرداخت و ادعا کرد که ارتش اسرائیل به میزان زیادی در زیر زمین نفوذ کرده و «صحبت از ده‌ها کیلومتر تونل در زیرزمین است».

 روزنامه «وال‌استریت ژورنال» نیز امروز گزارش داد برآوردهای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهد؛ «جنبش حماس هنوز ذخایر تسلیحاتی کافی برای حمله به اسرائیل برای چند ماه دیگر را در اختیار دارد» و با وجود حملات هوایی و زمینی به غزه، هدف نابود کردن جنبش حماس محقق نشده است.

در حالی که ۱۰۷ روز از جنگ ویرانگر غزه که به شهادت حدود ۲۵ هزار نفر و مجروحیت بیش از ۶۲ هزار نفر منجر شده، می‌گذرد، رژیم صهیونیستی هنوز به هیچ یک از اهداف اعلامی و ادعای خود که مهمترین آن نابودی حماس بود، دست نیافته است و برعکس هر روز رسانه‌های عبری از توانمندی حماس در این جنگ و برنامه‌ریزی خوب و طولانی‌مدت آن گزارش می‌دهند.

برآورد سازمان های اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهد که اسرائیل طی این مدت تنها موفق به از بین بردن ۲۰ تا ۳۰ درصد نیروهای حماس شده است و  طبق ارزیابی‌های موجود، این جنبش مقاومت به راحتی می تواند در این منازعه به حیات خود ادامه دهد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها