موضع وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به درگیری با حزب‌الله

کد خبر: 1270210

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تأکید کرد این رژیم حل و فصل سیاسی را در درگیری با حزب‌الله ترجیح می‌دهد اما تا زمان تضمین بازگشت امن ساکنان شمال سرزمین‌های اشغالی به منازلشان درگیری را متوقف نمی‌کند.

موضع وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به درگیری با حزب‌الله

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تأکید کرد این رژیم حل و فصل سیاسی را در درگیری با حزب‌الله ترجیح می‌دهد اما تا زمان تضمین بازگشت امن ساکنان شمال سرزمین‌های اشغالی به منازلشان درگیری را متوقف نمی‌کند.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با سباستین لوکورنو، وزیر دفاع فرانسه گفت: حتی اگر حزب‌الله لبنان جنگ را متوقف کند ما جنگ را متوقف نخواهیم کرد. ما تا زمان تضمین بازگشت امن ساکنان شمال به منازلشان درگیری را متوقف نمی‌کنیم.

گالانت از لوکورنو به دلیل «پایبندی فرانسه به تلاش برای تغییر وضعیت امنیتی در جنوب لبنان و تلاش برای خارج کردن حزب‌الله از مرزها» قدردانی کرد.

وی گفت: فرانسه نقش مهمی در تمایل بین‌المللی برای ثبات وضعیت امنیتی در مرزهای شمالی و در چارچوب تلاش سیاسی با رهبری آمریکا دارد. اسرائیل ترجیح می‌دهد درگیری با حزب‌الله را با حل و فصل سیاسی پایان دهد. با این حال ما آماده تحقق امنیت برای بازگشت ساکنان هستیم اما از ابزارهای نظامی هم استفاده می‌کنیم. جنگ در شمال برای اسرائیل دشوار است اما برای حزب‌الله و لبنان ویرانگر است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیروهایی را از غزه خارج و به کرانه باختری منتقل کرد

یک رسانه عبری زبان امروز دوشنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی تعدادی از سربازان خود را از نوار غزه خارج و به کرانه باختری اشغالی منتقل کرد.

به گزارش ایسنا، سایت عبری «واللا» مدعی شد که هرتزی هالوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت در راستای «جایگزینی سربازان مستقر در غزه»، تعدادی از آنها را از نوار غزه خارج کرده و آنها را برای شرکت در عملیات‌هایی نظامی در کرانه باختری اشغالی به این منطقه منتقل کند.

این سایت عبری به نقل از برخی منابع در ارتش رژیم صهیونیستی که نام آنها را افشا نکرد، مدعی شد که ارتش تعداد نیروهای خود در غزه را کاهش نمی‌دهد بلکه سربازان ذخیره را برای خدمت در روزهای آتی سال جاری میلادی فراخوانده و آماده می‌کند.

همچنین «واللا» به نقل از برخی مقامات ارشد فرماندهی منطقه مرکزی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که تیپ ۹۸ که در نوار غزه حضور دارد، در طول دو ماه گذشته با پنج گردان جنبش حماس در حال جنگیدن است و اکنون دو گردان غربی و جنوبی خان‌یونس و یک گردان دیرالبلح باقی مانده‌اند.

این مقامات صهیونیست در ادامه نیز مدعی شدند که عملیات در منطقه خان‌یونس با هدف انهدام گردان‌های بیشتر و تلاش برای رسیدن به نیروهای مقاومت موجود در منطقه که ارتش هنوز به آنها نرسیده، گسترش خواهد یافت.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اذعان کرد که درگیری‌هایی که از یک ماه و نیم قبل در خان‌یونس ادامه دارند، با درگیری‌های همزمان رو و زیر زمین به دلیل تونل‌های متعدد موجود در منطقه، به شکلی بی‌سابقه ادامه دارند و تعداد تونل‌های کشف شده در این منطقه بی‌سابقه بوده و ده‌ها کیلومتر تونل در آنجا وجود دارد.

‌پیش از این نیز ارتش رژیم صهیونیستی عقب‌نشینی لشکر ۳۶ خود را که شامل تیپ‌های مختلف از جمله تیپ گولانی، یکی از تیپ‌های برجسته این ارتش است، اعلام کرد و مدعی شد که این عقب‌نشینی با هدف استراحت سربازها و ساماندهی دوباره آنها برای درگیری‌های احتمالی بعدی انجام شد.

سایت روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» هفته گذشته پس از عقب‌نشینی لشکر ۳۶ اعلام کرد در کنار نیروهایی ویژه، سه لشکر شامل لشکر ۹۸ در خان‌یونس، لشکر ۹۹ در شمالی‌ترین نقطه نوار غزه (مقابل شهرک نتسریم) و لشکر ۱۶۲ که در شمال نوار غزه یورش‌هایی در ابعاد کوچک انجام می‌دهد، در نوار غزه باقی ماندند و به عملیات جنگی ادامه می‌دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها