حماس: مذاکره درباره آتش‌بس موقت را نمی‌پذیریم

کد خبر: 1270725

یکی از رهبران ارشد حماس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی برای رسیدن به توافق جدی نیست، گفت این جنبش مذاکره درباره آتش‌بس موقت را نمی‌پذیریم.

حماس: مذاکره درباره آتش‌بس موقت را نمی‌پذیریم

یکی از رهبران ارشد حماس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی برای رسیدن به توافق جدی نیست، گفت این جنبش مذاکره درباره آتش‌بس موقت را نمی‌پذیریم.

«اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس امروز(چهارشنبه) در گفت‌وگو با اسکای‌نیوز عربی گفت که مذاکره در مورد آتش‌بس موقت را نمی‌پذیریم.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی برای رسیدن به توافق جدی نیست، این رژیم نیرنگ و فریب را به‌کار می‌گیرد و به نظر می‌رسد در مورد ایده‌های مطرح شده جدی نیست.

حمدان خاطرنشان کرد که طرف صهیونیستی طفره می‌رود و به دنبال رسیدن به تفاهم نیست و هرگونه توافق با رژیم صهیونیستی نیاز به ضمانت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای دارد.

این مقام ارشد حماس در بخش دیگری از سخنان خود گفت «بر این مساله پایبند هستیم که غزه و کرانه‌ باختری در رویکرد سیاسی متحد باقی بمانند».

وی همچنین تاکید کرد که پیشنهاد جدی برای اداره نوار غزه توسط تشکیلات خودگردان مطرح نشده است.

حمدان پیش از این در گفت‌وگو با شبکه المیادین تاکید کرد رژیم صهیونیستی آتش‌بس موقت را پیشنهاد می‌کند و این جنبش در حال ارائه چشم اندازی است که شامل پایان دادن به تجاوز به نوار غزه است.

وی با اشاره به اینکه «تعدادی پیشنهاد برای آتش‌بس ارائه شد»، توضیح داد «خلاصه پیشنهادات اسرائیل یک آتش‌بس موقت و سپس بازگشت به جنگ است».

وی افزود: ما چشم‌اندازی را ارائه کردیم که شامل پایان تجاوز به نوار غزه، وجود ضمانت‌های تکرار نشدن تجاوز و سپس فرآیند تبادل است، با تاکید بر اینکه «مقاومت سرزمین خود را ترک نمی‌کند».

حمدان با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌خواهند منطقه را بر اساس منافع خود سازماندهی کنند، از جهان خواست تا به فکر دوران پسا اسرائیل در نتیجه عملیات طوفان الاقصی باشد. آمریکا می‌داند که ادامه نبرد، هر جبهه‌ای در منطقه که شامل اسرائیل هم می‌شود را متلاشی خواهد کرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها