ادعای رسانه آمریکایی درباره پاسخ به کشته شدن سه سرباز آمریکایی

کد خبر: 1272345

شبکه سی بی اس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرد در پاسخ به حمله پهپادی در پایگاه آمریکا در اردن که سه سرباز آمریکایی کشته و دهها نفر زخمی شدند، برنامه‌هایی در چند روز آینده برای یک سری حملات علیه اهدافی در داخل عراق و سوریه تأیید شده است.

ادعای رسانه آمریکایی درباره پاسخ به کشته شدن سه سرباز آمریکایی

شبکه سی بی اس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرد در پاسخ به حمله پهپادی در پایگاه آمریکا در اردن که سه سرباز آمریکایی کشته و دهها نفر زخمی شدند،  برنامه‌هایی  در چند روز آینده برای یک سری حملات علیه اهدافی در داخل عراق و سوریه تأیید شده است.

سی‌بی‌اس نیوز روز پنجشنبه به وقت محلی به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که آب و هوا عامل مهمی در زمان حملات خواهد بود، زیرا اگرچه آمریکا توانایی انجام حملات در هوای بد را دارد اما ترجیح می‌دهد دید بهتری از اهداف انتخابی داشته باشد تا از صدمات به غیرنظامیان جلوگیری کند.

سی بی اس نیوز گفت که هیچ حمله جدیدی به مراکز نیروهای آمریکایی در منطقه در روزهای اخیر صورت نگرفته است اما هیچ نشانه ای از سوی مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه تعلیق فعالیت های برخی گروههای مقاومت، حملات تلافی جویانه ارتش آمریکا را به تعویق می اندازد، وجود ندارد.

مقامات آمریکایی به سی‌بی‌اس نیوز گفتند که یک پهپاد دیگر در طول شب بر فراز خلیج عدن سرنگون شد، در حالی که یک پهپاد دریایی انفجاری در دریای سرخ منهدم شده است.

مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده اند: ما به دنبال جنگ و درگیری با ایران یا هر طرف دیگری در منطقه نیستیم. جنگ در راستای منافع ایالات متحده آمریکا نیست اما اقدام لازم را برای دفاع از منافع خود انجام خواهیم داد.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» آمریکا هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴ گزارش داد که در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اردن، سه سرباز ارتش آمریکا کشته و ۲۵ نفر از نیروهای نظامی آن زخمی شدند. فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام نیز این موضوع را تایید کرد.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام که شمار نیروهای آمریکایی زخمی شده را ابتدا ۲۵ نفر اعلام کرده بود، در بیانیه دیگری آن را ۳۴ نفر اعلام کرد و گفت: هشت تن از مجروحان برای معالجه بیشتر به خارج از اردن منتقل شدند.

اما یک مقام نظامی آمریکا در گفتگو با شبکه سی ان ان اعلام کرد: در پی کشف علائم و آثار ضربه مغزی در هشت تن از سربازان آمریکایی دیگر در این پایگاه، مسئولان این پایگاه نظامی مجبور به انتقال آنها به مراکز درمانی آمریکا در کشورهای دیگر شده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز روز دوشنبه اعلام کرد که تعداد سربازان آمریکایی مجروح در حمله پهپادی در اردن به بیش از ۴۰ نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، پایگاه‌های نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) هدف حملات پهپادی، راکتی و موشکی قرار گرفته اند. گروههای مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) از جمله در عراق و سوریه و نیز نیروهای یمنی به دنبال اقدام رژیم اسرائیل در تلافی عملیات طوفان الاقصی و بمباران نوار غزه و حمایت واشنگتن از این حملات، به ایالات متحده هشدار داده اند که پایگاه‌های آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار خواهند داد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است که تاکنون بیش از ۲۶ هزار فلسطینی بر اثر حملات این رژیم جان خود را از دست داده‌اند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها