یائیر لاپید: بن گویر یک دلقک خطرناک است

کد خبر: 1273056

رهبر اوزیسیون اسرائیل در سخنانی وزیر امنیت داخلی این رژیم را دلقک خطرناک توصیف کرده و از نتانیاهو خواسته است او را برکنار کند.

 یائیر لاپید: بن گویر یک دلقک خطرناک است

با ادامه‌دار شدن جنگ در غزه، اختلاف میان سران صهیونیست نیز روز به روز گسترش می‌یابد و اخیرا نیز حملات کلامی سران اپوزیسیون اسرائیل علیه «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی این رژیم افزایش یافته است.

به نوشته روزنامه عبری‌زبان یدیعوت احارانوت، در این راستا «یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق و رهبر اپوزیسیون اسرائیل در سخنانی در جمع هم‌حزبی‌هایش گفته است که بنیامین نتانیاهو باید «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی اسرائیل را برکنار کند.

یائیر لاپید با بیان اینکه بن گویر «یک دلقک خطرناک» است، تأکید کرد: «اگر مدیریت مسجدالاقصی و قدس همچنان در دست بن گویر باقی بماند، اوضاع در ماه رمضان به حد انفجار خواهد رسید». کرانه باختری هر ساله در ماه رمضان شاهد خیزش فلسطینی‌ها است و امسال که مصادف با جنگ غزه است، نگرانی‌ها در میان مقامات اسرائیلی دو چندان شده است.

چندی پیش نیز ایتمار بن گویر با این ادعا که دولت کنونی آمریکا به دنبال کمک های بشردوستانه به مردم غزه است، گفت که اگر «دونالد ترامپ» رییس جمهور این کشور بود، شرایط کاملا متفاوت و بهتر بود. این سخن او با واکنش شدید «یائیر لاپید» و «بنی گانتز» مواجه شد و لاپید در سخنانی گفت که این اظهارات هجمه مستقیم به جایگاه بین المللی اسرائیل است و به امنیت ما آسیب وارد می‌کند.

وی تاکید کرد: «بن گویر ثابت کرد که چیزی از سیاست خارجی نمی‌فهمد».

122 روز از جنگ در غزه می‌گذرد و مقامات اسرائیلی به خصوص نتانیاهو و رهبران نهادهای امنیتی و نظامی این رژیم، این روزها با فشار بی سابقه‌ای مواجه هستند؛ هیچ کدام از اهداف اولیه اعلام شده محقق نشده است و روزی نیست که خانواده اسرای اسرائیلی نزد حماس مقابل دفتر نخست‌وزیری یا در کنست تجمع نکنند، آخرین مورد در شامگاه شنبه بود که دهها هزار نفر در تل آویو علیه نتانیاهو شعار دادند و خواستار بازگشت اسرا شدند.

از سوی دیگر فرسایشی شدن جنگ، به خصوص اینکه جنگ شهری آن هم با شبکه تونلی پیشرفته حماس هر ارتش کلاسیکی را زمین‌گیر می‌کند، بدنه ارتش اسرائیل که عمده آن‌ها را نظامیان ذخیره تشکیل می‌دهد را فرسوده کرده و فرماندهان ارتش مجبور شده‌اند هفته‌ای یک الی دو تیپ نظامی را از غزه خارج کنند. هزینه‌های سنگین اقتصادی در کنار فشار محافل و افکار عمومی جهانی و اخیرا نیز رأی دادگاه لاهه موجب شده تا سران اسرائیلی به جان هم بیفتند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها