سفر امیرعبداللهیان به لبنان و سوریه

کد خبر: 1273640

روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی نوشت که امیرعبداللهیان در پایان هفته جاری به بیروت سفر کرده و با مقامات لبنان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

سفر امیرعبداللهیان به لبنان و سوریه

همچنین روزنامه سوری الوطن به نقل از منابع مطلع خبر داد که وزیر امور خارجه ایران اوایل هفته بعد به دمشق، پایتخت سوریه سفر خواهد کرد.

الوطن همچنین به نقل از منابع خود مدعی شد که وزیر خارجه ایران علاوه بر لبنان و سوریه به قطر نیز سفر خواهد کرد.

 سفیر ایران: امیرعبداللهیان به بیروت می‌رود

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان از سفر امیرعبداللهیان به بیروت خبر داد و گفت که وزیر امور خارجه روز جمعه در راستای گفت‌وگو با مقامات عالیرتبه لبنان به بیروت سفر می‌کند.

به گزارش فارس، «مجتبی امانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت از سفر فردا (جمعه) ۲۰ بهمن ماه حسین امیرعبداللهیان به بیروت پایتخت لبنان خبر داد.

وی در این باره اعلام کرد که امیرعبداللهیان در این سفر دیدارهای مهمی با مقامات ارشد لبنان در چارچوب مشورت‌ها درباره تحولات و رویدادهای جاری خواهد داشت.

روزنامه الوطن سوریه نیز در خبری از سفر امیرعبداللهیان به دمشق در اوایل هفته آینده خبر داد.

به گزارش فارس، این سومین سفر امیرعبداللهیان به لبنان در چهار ماه اخیر و بعد از عملیات طوفان الاقصی و حملات رژیم صهیونیستی به غزه است که همچنان ادامه دارد و بیش از ۲۷ هزار شهید به همراه داشته است.

امیرعبداللهیان ۲۱ و ۲۲ مهر ماه و در چارچوب نخستین سفرش به منطقه درباره اوضاع غزه و در دومین مقصد این سفر بعد از بغداد به بیروت سفر کرد و از آنجا به دمشق رفت و در مقصد چهارم به قطر هم سفر کرد. او برای دومین بار در روزهای نخستین آذر ماه هم سفری به بیروت داشت و از آنجا به قطر رفت. او در این دو سفر با مقامات لبنانی و سید حسن‌ نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها