انتقاد شدید اللحن رهبر انصارالله یمن از «شورای امنیت»

کد خبر: 1273692

سید عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن امروز (۱۹ بهمن) در سخنانی به بیان آخرین تحولات جبهه غزه و یمن پرداخت و گفت که رژیم اشغالگر با وجود ارتکاب هر نوع جنایاتی، اما جز شکست و نا امیدی چیزی به دست نیاورده است.

انتقاد شدید اللحن رهبر انصارالله یمن از «شورای امنیت»

 سید عبدالملک الحوثی، امروز (پنج شنبه) و در حالی که ۱۲۵ روز از جنگ در غزه می‌گذرد و همزمان حملات ائتلاف آمریکای--انگلیسی به مناطق مختلف یمن نیز ادامه دارد، به سخنرانی پرداخت.

خلاقیت در جنایت

به نوشته وبگاه شبکه المسیره، الحوثی گفت که آمار شهدا و مجروحین و مفقودین در غزه که اکنون وجود دارد، کامل نیست، چرا که موارد بسیاری وجود دارد که ثبت نشده است و رژیم اشغالگر قدس تاکنون بیش از ۲۳۷۰ جنایت علیه مردم غزه انجام داده که گستردگی آن نشان می‌دهد که این رژیم در پی نابودی ملت فلسطین است.

رهبر انقلاب یمن افزود: «دشمن صهیونیستی در انجام جنایات وحشیانه‌اش به حدی رسیده است که کودکان را با خونسردی در مقابل خانواده‌هایشان به قتل می‌رساند و همچنان بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، آمبولانس‌ها و کادر پزشکی را هدف قرار می‌دهد و مانع رسیدن دارو به مردم غزه می‌شود».

او در این باره به مجتمع پزشکی «ناصر» در غزه اشاره کرد و گفت که صدها نفر محاصره شده و جانشان در خطر است.

عبدالملک الحوثی به برنامه رژیم اسرائیل برای حمله به رفح در جنوب غزه پرداخت و گفت که این رژیم با همراهی آمریکا و انگلیس قصد دارد «نکبه» دیگری را با آواره کردن آوارگان و ساکنان رفح به وجود آورد و هواپیماهای شناسایی این دو کشور نقش اساسی در انجام مقدمات حمله به رفح را ایفا می‌کنند».

الحوثی همچنین گفت که ساکنان نوار غزه با قطع اولیه‌ترین نیازهای زندگی مواجه هستند و اکنون مرگ و میر ناشی از گرسنگی شدید رخ می‌دهد. به گفته او رژیم اشغالگر حتی در انجام جنایاتش نیز خلاقیه به خرج می‌دهد و اخیرا در برخی مناطق غزه قصد دارد به کودکان اجازه عبور بدون والیدنشان را بدهد تا آن‌ها را از خانواده‌هایشان جدا کند.

شورای امنیت مستکبرین

رهبر انصارالله یمن با برشمردن بخشی دیگر از جنایت رژیم صهیونیستی در غزه به سکوت جامعه جهانی و بی عملی در قبال این جنایات پرداخت و گفت که با وجود گذشت بیش از چهار ماه از جنگ در غزه، اما نهادهای بین‌المللی مرتبط اقدام جدی برای توقف جنگ انجام نداده‌اند.

سید عبدالملک الحوثی در این باره افزود: «شورای امنیت سازمان ملل به شورای امنیت مستکبرین تبدیل شده است و از آمریکا و اسرائیل حمایت می‌کند، باید بگوییم که ایالات متحده منبع شرارت و ظلم و سرکشی است و در جنایت علیه مردم غزه مشارکت دارد».

الحوثی تأکید کرد که آمریکا مسئول شکست جامعه جهانی در حمایت از مردم فلسطین است.

انسجام بالای مجاهدین غزه

رهبر انقلاب یمن همچنین گفت که دشمن با وجود گسیل تمامی امکانات نظامی خود، در برابر استواری عظیم فلسطینی‌ها نتوانسته است به اهداف خود دست یابد.

او گفت: «مجاهدین غزه بسیار منسجم هستند و علیرغم همه توانایی های دشمن و سلاح های جاسوسی پیشرفته، عمل‌کرد آنها بسیار مؤثر است، دشمن با تمام توان نتوانست به دلیل مقاومت به برخی شهرها و محله‌ها حمله کند و اسرای خود را بدون توافق مبادله بازگرداند».

الحوثی تأکید کرد که ارتش صهیونیستی امید داشت که بتواند اهالی غزه را از این منطقه بیرون کند، اما موفق نشد و همزمان آمریکایی‌ها به دنبال متقاعد کردن برخی کشورهای عربی برای آواره کردن ساکنان غزه از نوار بودند.

او افزود: «یکی از اهداف تجاوز، شکستن اراده مردم و مقاومت غزه برای از بین بردن همه عناصر زندگی است، در حالی که در این هدف شکست خورده است، استواری مجاهدان غزه از آیات الهی است که تاکنون خسارت سنگینی به دشمن وارد کرده است».

او با بیان اینکه این ایستادگی نقطه روشنی در تاریخ فلسطین است، گفت که استواری مردم فلسطین در غزه به پیروزی اجتناب‌ناپذیر و نابودی رژیم اشغالگر منجر می‌شود.

رهبر انصارالله یمن همچنین به بی تحرکی برخی کشورهای عربی اشاره کرد و آن را مایه ننگ دانست و گفت که آمریکا و اسرائیل تلاش دارند برخی کشورها را در خصوص دستاوردهای پس از جنگ وسوسه کنند.

حملات بی تأثیر آمریکا و انگلیس به یمن

رهبر انقلاب یمن در بخش دیگری از سخنان خود به حملات یمنی‌ها به مواضع اسرائیل در فلسطین اشغالی و همچنین حملات ائتلاف آمریکایی-انگلیسی به یمن در حمایت از اسرائیل پرداخت و گفت که حملات یمنی‌ها به «ام الرشاراش» (بندر ایلات) در تمامی شئون دشمن تأثیر گذاشته و این منطقه را نا امن کرده است

او گفت که اسرائیل تلاش دارد ساکنان مناطق نزدیک غزه را به ایلات منتقل کند، در حالی که ایلات نیز نا امن است. الحوثی ممانعت یمین‌ها از حرکت‌ کشتی‌ها به سمت بنادر اسرائیل را موجب وارد آمدن خسارات سنگین به این رژیم دانست.

عبدالملک الحوثی به حملات ائتلاف آمریکایی و انگلیسی اشاره کرد و گفت که این دو کشور با انجام حملات به یاری رژیم اسرائیل در جنایاتش علیه غزه شتافته‌اند.

او تأکید کرد که بهانه آمریکا برای این حملات یعنی «حمایت از روند آزاد دریانوردی بین‌المللی» را یک بهانه دروغین دانست و گفت: «انگلیس و آمریکا به دلیل حملات یمن متحمل خسارت بزرگ شده اند و از این رو خود را وارد این جنگ کرده‌اند».

رهبر یمنی‌ها گفت که این آمریکاست که دریای سرخ را به منطقه نظامی تبدیل کرده و تهدید اصلی جریان آزاد کشتیرانی است.

الحوثی افزود: «دخالت آمریکا و انگلیس نتایج عکس به دنبال دارد و اهدافشان محقق نخواهد شد و هرگز نمی‌توانند از کشتی‌های اسرائیل حمایت کنند، به علاوه اینکه این دو کشور به اهداف حملات ما در دریا تبدیل شده‌اند».

او همچنین بر ادامه حملات به کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های به مقصد بندر ایلات تأکید کرد و گفت: «تا زمانی که جنگ و محاصره در غزه ادامه دارد، این حملات نیز ادامه خواهد داشت. آمریکا در یک هفته اخیر ۸۶ حمله انجام داده است که نمی‌تواند مانع توانایی‌های کشورمان و ادامه حملات مؤثر ما شود».

سید عبدالملک الحوثی سپس گفت که آمریکا توانایی ارتش یمن را به خوبی در ۹ سال گذشته درک کرده و هرگز عادت نداشت که کشتی‌هایش مورد هدف قرار گیرد و در پاسخ دست به حملات بی اثر بزند.

 

او همچنین مشارکت انگلیس در حملات علیه یمن را مربوط به کینه به جا مانده از دوره استعمار این کشور در «عدن» دانست.

رهبر انصارالله یمن در بخش پایانی سخنان خود از تلاش‌های مصر و قطر در حوزه دیپلماسی برای توقف جنگ در غزه نیز قدردانی کرد و از مردم استان‌های مختلف یمن خواست تا فردا (جمعه) در حمایت از مردم فلسطین و غزه به خیابان‌ها بیایند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها