بهداشت جهانی: شرایط غزه همانند جهنم است

کد خبر: 1275165

شرایط غزه همانند جهنم است. وخامت وضعیت بهداشتی در این منطقه در وصف نمی‌گنجد و قدرت کلام از بیان آن عاجز است.

بهداشت جهانی: شرایط غزه همانند جهنم است

 رئیس سازمان جهانی بهداشت:شرایط غزه همانند جهنم است. وخامت وضعیت بهداشتی در این منطقه در وصف نمی‌گنجد و قدرت کلام از بیان آن عاجز است.

من نگرانی شدید خود را در مورد حمله احتمالی تمام عیار اسرائیل به رفح که باعث رنج غیرقابل تصور خواهد شد، تکرار می‌کنم.

درخواست خود را از همه طرف‌ها برای تلاش در جهت برقراری آتش‌بس تکرار می‌کنم.

وزارت بهداشت غزه به اوضاع فاجعه بار بیمارستان ناصر در خان یونس اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که ژنراتورهای بیمارستان ناصر از کار افتاده و برق این بیمارستان به کلی قطع شده است.

این وزارتخانه با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی که اکنون این بیمارستان را تحت سیطره خود گرفته، مسئول جان بیماران و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان است و از شهادت ۳ بیمار بخش مراقبت های ویژه به علت قطع اکسیژن خبر داد.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه خواستار مداخله فوری تمامی نهادهای بین‌المللی برای نجات جان بیماران و کادر پزشکی در بیمارستان ناصر شد و به مخالفت اشغالگران با حضور نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله سازمان بهداشت جهانی در این مرکز درمانی اشاره کرد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: ما اشغالگران را مسئول جان بیماران و کادر درمانی می دانیم زیرا این بیمارستان تحت کنترل آنان است و این مرکز درمانی را به پادگان تبدیل کرده اند. اوضاع در این مرکز درمانی فاجعه بار است. کادر درمانی تجهیزات پزشکی برای نجات جان مجروحان در این مرکز ندارند. اشغالگران اسرائیلی رفتار جنایت باری با هدف قرار دادن بیمارستان ناصر در خان یونس در پیش گرفته اند.

پیش از این نیز «عزت الرشق»، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد تمامی ادعاهای دشمن صهیونیستی مبنی بر استفاده مقاومت فلسطین از بیمارستان ناصر کذب محض است و هیچ پایه و اساسی ندارد.

الرشق تاکید کرد که دشمن صهیونیستی به هدف قرار دادن سیستم بهداشتی در نوار غزه و نابودی تمامی لازمه‌های زندگی ادامه می‌دهد و متهم کردن مقاومت به استفاده از بیمارستان‌ها به روایتی سست و ساختگی و نمایشی مضحک تبدیل شده که دیگر کسی آن را باور نمی‌کند./ مهر

 

 

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها