نتانیاهو: امنیت را در مرز شمالی برقرار می‌کنیم

کد خبر: 1276623

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه عنوان کرد که این رژیم امنیت در مرز شمالی با لبنان به هر طریقی برقرار خواهد کرد.

نتانیاهو: امنیت را در مرز شمالی برقرار می‌کنیم

نتانیاهو در بازدید از یکی از پایگاه‌های نظامی در شمال اراضی اشغالی گفت: ما در شمال یک هدف واضح داریم و آن بازگرداندن شهروندان به این منطقه است. برای بازگرداندن این شهروندان ما باید امنیت را برقرار کنیم. ای مهم قابل دستیابی است. ما در این راه تسلیم نخواهیم شد.

وی ادامه داد: ما دو روش برای برقراری امنیت داریم. در صورت امکان این کار را از طریق تدابیر سیاسی انجام خواهیم داد اما اگر لازم باشد، از تدابیر نظامی استفاده خواهیم کرد.

نتانیاهو تاکید کرد: حزب‌الله باید بفهمد که ما امنیت را برقرار خواهیم کرد. امیدوارم که این پیغام به گوش‌شان برسد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد که جنگ در نوار غزه تا زمان شکست کامل حماس و آزادی تمامی اسرا ادامه پیدا خواهد کرد.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت‌گرفته و بیش از ۲۷ هزار شهید و ۶۶ هزار مجروح بر جای گذاشته است./ایسنا

 اختیارات مذاکره‌کنندگان اسرائیلی در مذاکرات تبادل اسرا افزایش می‌یابد

رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته اختیارات مذاکره‌کنندگان اسرائیلی را در مذاکرات تبادل اسرا افزایش دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل در گفت‌وگو با «برت مک‌گورک»، مسئول میز خاورمیانه در شورای امنیت ملی کاخ سفید مدعی شده اختیارات مذاکره‌کنندگان اسرائیلی در مذاکرات تبادل اسرا افزایش یافته است.

پایگاه آکسیوس گزارش داد گالانت به مک‌گورک گفته که کابینه جنگی اسرائیل اختیارات گسترده‌تری به مذاکره‌کنندگان این رژیم اعطا کرده تا پیشرفت‌های بیشتری در مذاکرات تبادل اسرا حاصل شود.

پیش از این رسانه‌ها گزارش داده‌ بودند بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مذاکراتی که در مصر برگزار شد از مذاکره‌کنندگان خواسته بود فقط به عنوان شنونده در گفت‌وگوها حاضر شوند .

این اقدام اعتراض شماری از اعضای کابینه جنگی را به همراه داشت که نتانیاهو را به خروج از ائتلاف تهدید کردند.

گزارش‌ها حاکی است که حماس در حال حاضر بیش از 130 اسیر اسرائیلی را در غزه نگهداری می‌کند. میانجی‌گری مصر، قطر و آمریکا برای آزادی اسرا تا کنون موفقیتی نداشته است. جنبش حماس گفته که مذاکرات برای تبادل اسرا تنها در صورت اتمام حملات مرگبار به غزه امکان‌پذیر خواهد بود.

در توافق قبلی میان حماس و رژیم اسرائیل برای آزادی اسرا که در ماه نوامبر انجام شد 81 اسرائیلی و 24 شهروند کشورهای خارجی در ازای 240 فلسطینی آزاد شدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها