آخرین آمار شهدای غزه / در ۲۴ ساعت گذشته چند نفر شهید شدند؟

کد خبر: 1276815

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که از زمان آغاز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه تاکنون ۲۹ هزار و ۶۰۶ فلسطینی به شهادت رسیدند.

آخرین آمار شهدای غزه / در ۲۴ ساعت گذشته چند نفر شهید شدند؟

به گزارش شبکه فلسطین الیوم، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که همچنین طی این مدت ۶۹ هزار و ۷۳۷ نفر بر اثر حملات و بمباران ارتش رژیم صهیونیستی مجروح شدند.

بر اساس این گزارش، در ۲۴ ساعت گذشته ارتش رژیم صهیونیستی ۹ عملیات نظامی عیله فلسطینیان در نوار غزه انجام داد که بر اثر آن ۹۲ نفر فلسطینی غیرنظامی شهید و ۱۲۳ نفر دیگر زخمی شدند.

وزارت بهداشت غزه تاکید کرد که برخی از شهدا و قربانیان همچنان زیر آوار و در خیابان‌ها بوده و اشغالگران از امدادرسانی به آن‌ها ممانعت می‌کنند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها