وزیر دفاع یمن: صنعاء به ماموریت خود علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی ادامه می‌دهد

کد خبر: 1277088

وزیر دفاع یمن تاکید کرد که تا زمانی که کشتارها در غزه و فلسطین اشغالی ادامه دارند، صنعاء ضمن پایبندی به تمامی منشورها و توافق‌های بین‌المللی به ماموریت خود علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی ادامه می‌دهد.

وزیر دفاع یمن: صنعاء به ماموریت خود علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی ادامه می‌دهد

وزیر دفاع یمن تاکید کرد که تا زمانی که کشتارها در غزه و فلسطین اشغالی ادامه دارند، صنعاء ضمن پایبندی به تمامی منشورها و توافق‌های بین‌المللی به ماموریت خود علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی ادامه می‌دهد.

محمد ناصر العاطفی، وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در این کشور در سخنرانی که در مراسم پایان دوره فرماندهان تیپ‌ها، گردان‌ها و گروهان‌های نیروهای ذخیره در منطقه پنجم نظامی داشت، اظهار کرد: آمریکا، انگلیس و اسرائیل باید بدانند که تعرض به مناطق جغرافیایی و ادعای قیمومیت بر دریاها غیرقابل قبول و ناپسند است.

العاطفی در ادامه تاکید کرد: آمریکا، انگلیس و اسرائیل باید معادله جدیدی را بپذیرند که امنیت، ثبات و حاکمیت کشورها بر آب‌های منطقه‌ای آنها را حفظ می‌کند.

وزیر دفاع یمن گفت: امنیت دو دریای سرخ و عرب پس از برچیده شدن عربده‌کشی‌ها و خوش‌گذرانی‌های صهیونیستی که سرچشمه تهدیدی همیشگی برای آن دو بود، به شکل مناسبی اصلاح شد.

همچنین او تاکید کرد: تا زمانی که خون در رگ‌های ما جاری است و دستان ما روی ماشه است، هرگز تصمیم یمن تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت، نیروهای مسلح یمن متعرض کشتی‌هایی نمی‌شوند که وابستگی به رژیم اشغالگر نداشته و در خدمت برنامه‌های آن نیستند و مسیرهای دریایی ایمن هستند.

العاطفی تاکید کرد که تا زمانی که کشتارها در غزه و فلسطین اشغالی ادامه دارند، صنعاء ضمن پایبندی به تمامی منشورها و توافق‌های بین‌المللی که به اعتبار و حاکمیت یمن آسیبی نزده و قیمومیت یا هژمونی را به آن تحمیل نمی‌کنند، به ماموریت خود علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی ادامه می‌دهد.

این مسوول یمنی افزود: در سایه حمایت مستمر واشنگتن از رژیم اشغالگر در نسل‌کشی‌اش در حق ملت فلسطین، دشوار است که ملت یمن و نیروهای مسلح آن از معادله دور بمانند بلکه شرایط ایجاب می‌کند که در صف مقدم باشند چرا که دو ملت فلسطین و یمن در جغرافیای، انسانیت و اسلام برادر هستند.

او با تاکید بر اینکه تا زمانی که دولت آمریکا اسیر محاسبات صهیونیستی است، یمن به محاسبات آن توجهی ندارد، به واشنگتن هشدار داد که گمان نکند یمن در مدار آن است یا اینکه یمنی‌ها را با تسلیحات و قدرتش می‌ترساند.

محمد عبد السلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز تاکید کرد که حملات هوایی آمریکا و انگلیس در چارچوب تلاش‌های بیهوده برای جلوگیری از استمرار حمایت‌های یمن از غزه انجام می‌شود اما بار دیگر تاکید می‌کنیم که یمن به موضعگیری خود در ممانعت از عبور کشتی‌های اسرائیلی یا آنهایی که به مقصد بنادر فلسطین اشغالی در حرکت هستند، پایبند است.

عبد السلام در ادامه نیز تاکید کرد که یمنی‌ها کاملا حق دارند که به حملات مستمر آمریکایی-انگلیسی به کشورشان پاسخ دهند.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز امروز یکشنبه تایید کرد که در عملیات نظامی ویژه‌ای نفتکش آمریکایی « TORM THOR» در خلیج عدن با چند موشک دریایی مناسب هدف قرار گرفت.

این مسوول یمنی در ادامه نیز گفت که نیروی پهپادی یمن تعدادی از رزم‌ناوهای آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها