هشدار عبدالسلام به آمریکا و انگلیس

کد خبر: 1277089

سخنگوی هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت: یمن حق کامل پاسخگویی به تجاوزهای مداوم آمریکا و انگلیس را دارد.

هشدار عبدالسلام به آمریکا و انگلیس

سخنگوی هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت: یمن حق کامل پاسخگویی به تجاوزهای مداوم آمریکا و انگلیس را دارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شبکه المیادین، «محمد عبدالسلام» افزود: بمباران خاک یمن توسط آمریکا و انگلیس در چارچوب تلاش های ناکام و بی نتیجه آن ها برای جلوگیری از حمایت ملت فلسطین و ساکنان غزه انجام می شود.

وی بار دیگر بر موضع ثابت یمن درجلوگیری از عبور کشتی های رژیم صهیونیستی یا کشتی هایی که به سوی بنادر اشغالی فلسطین در حرکت هستند، تاکید کرد.

پنتاگون روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای آمریکا و انگلیس با پشتیبانی شش کشور دیگر شنبه شب به ۱۸ هدف در هشت منطقه یمن حمله کردند.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که آمریکا، انگلیس، استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند در بیانیه مشترکی گفتند: این حملات لازم و متناسب، مشخصا ۱۸ هدف حوثی ها را در هشت منطقه در یمن آماج قرار دادند.

بر اساس این بیانیه، در این اقدام نظامی به تاسیسات زیرزمینی انبار اسلحه، تاسیسات انبار موشک، پهپادها، سامانه‌های دفاع هوایی، رادارها و یک بالگرد حمله شد.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد که حملات آمریکا و انگلیس با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند انجام شد.

رسانه‌های محلی یمن گزارش دادند که در این حملات مناطق الحصبه، عطان، النهدین و جبل خشم البکره در شرق صنعا و همچنین «جبل ضین» در استان عمران و حومه شهر الحدیده هدف قرار گرفتند.

آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی‌ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع ارتش یمن و انصارالله را آغاز کردند. این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها