نیکی هیلی: از ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات حمایت نخواهم کرد

کد خبر: 1278445

نیکی هیلی نامزد جمهوری خواه در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز یکشنبه با تغییر موضع قبلی خود گفت که از دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، حمایت نخواهد کرد.

نیکی هیلی: از ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات حمایت نخواهم کرد

نیکی هیلی نامزد جمهوری خواه در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز یکشنبه با تغییر موضع قبلی خود گفت که از دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، حمایت نخواهد کرد.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا از "بیزینس اینسایدر",سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در مصاحبه ای با شبکه ان بی سی نیوز، به عدم تعهد خود به کمیته ملی جمهوری خواهان (RNC) برای حمایت از نامزد انتخابی این حزب اشاره کرد.

زمانی که مجری شبکه ان بی سی از هیلی پرسید آیا به تعهد کمیته ملی جمهوری خواهان وفادار نیستید, وی پاسخ داد که موظف به حمایت از ترامپ نیست و "نگرانی های جدی در مورد دونالد ترامپ و نگرانی های بیشتری در مورد جو بایدن دارد."

این چهره برجسته جمهوری خواه از تعهد به حمایت از ترامپ خودداری کرد. هیلی همچنین از پاسخ به سوالات مستقیم درباره حمایت احتمالی خود از ترامپ خودداری کرد.

او گفت: «هر تصمیمی که لازم باشد خواهم گرفت.» این اظهارات نشان دهنده تغییر موضع قبلی هیلی مبنی بر حمایت قاطع از نامزد اول حزب جمهوری خواه بود.

این درحالی است که در ماه ژوئیه، هیلی آمادگی خود را برای حمایت از ترامپ برای جلوگیری از رییس جمهور شدن کامالا هریس، معاون جو بایدن اعلام کرده بود.

هیلی همچنین از کمیته ملی جمهوری خواهان انتقاد کرد و آن را " کمیته ترامپ" نامید.

ماه گذشته، هیلی در مورد نفوذ بیش از حد ترامپ بر این کمیته هشدار داده بود. او گفته بود که رئیس جمهور سابق آمریکا به دنبال "کنترل" کمیته است تا از آن به عنوان "قلک" خود استفاده کند.

به گزارش ایرنا, ترامپ و هیلی هر دو کاندیدای جمهوری‌خواه، به طور فعال در کارولینای جنوبی ایالت زادگاه هیلی که هشت سال متوالی فرماندار آن بوده است، کمپین تبلیغاتی به راه انداخته‌اند.

به تازگی کمپین هیلی مجموعه‌ای از تبلیغات سیاسی را با عنوان «پیرمردهای بداخلاق» راه‌اندازی کرده است که به سن هر دو رقیب اصلی اشاره دارد.

هیلی با استفاده از تصاویری که یادآور فیلمی به نام «پیرمردهای بدخلق» ساخته سال ۱۹۹۳ است، نسخه اصلاح شده پوستر فیلم را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که در آن چهره‌های جو بایدن و دونالد ترامپ به جای بازیگران روی پرده نمایش داده می‌شد.

هیلی در مصاحبه‌ای به سی‌ان‌ان، گفت: «ما به کسی نیاز داریم که بتواند هشت سال کار کند تا ممکلت ما را به مسیر درست بازگرداند، کشور را بهبود بخشد و اطمینان حاصل کند که اقتصادمان را قوی و از جنگ جلوگیری می‌کنیم.»

وی افزود: کشور نمی‌تواند هیچ یک از این دو را داشته باشد و آنها را «پیرمردهای بدخلق» نامید و تاکید کرد: قصدم بی‌احترامی نیست، این واقعیت است که باید هم مردم و هم کنگره درک کنند. ما باید افرادی را در اوج خود داشته باشیم. اینها مسائل امنیت ملی است. این مسائل مربوط به آینده اقتصاد ما است. ما نمی‌توانیم آن دو را داشته باشیم.

بایدن در سن ۸۱ سالگی رکورد سالخورده‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا را در اختیار دارد. وی در ۷۷ سالگی نیز مسن‌ترین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها