جان کربی: به همکاری با اسراییل ادامه خواهیم داد

کد خبر: 1278912

یک مقام ارشد کاخ سفید در نشست خبری خود اعلام کرد که ما به همکاری با اسراییل ادامه خواهیم داد.

جان کربی: به همکاری با اسراییل ادامه خواهیم داد

به گزارش المیادین، «جان کربی» از مقامات ارشد کاخ سفید در نشست خبری خود اعلام کرد که ما به همکاری با اسراییل ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که اسراییل قادر به دفاع از خود و دستیابی به توافق در مورد گروگان‌ها است.

کربی در عین حال گفته است که زمان آن فرا رسیده تا اسراییل گذرگاه‌های بیشتری را باز کند و اجازه ورود کمک‌های بیشتری را به غزه بدهد، چون جریان فعلی کمک به غزه برای رفع نیازهای ساکنان نوار ناکافی است.

جان کربی همچنین با دفاع از تل آویو مدعی شده است که طرف اسراییلی همکاری داشت و با حسن نیت درباره آتش بس مذاکره کرد و اکنون حماس باید این موضوع را تکمیل کند.

این مقام کاخ سفید در عین حال افزوده است که «جو بایدن» در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای دیدار با بنی گانتز، وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی که در حال حاضر در واشنگتن به سر می‌برد، ندارد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۵۲ درصد از آمریکایی‌ها از دولت خود می‌خواهند که ارسال سلاح به اسراییل را متوقف کند.

این نظرسنجی که از سوی CEPR انجام شده است، نشان می‌دهد که اکثریت آمریکایی‌ها از بایدن می‌خواهند که ارسال سلاح به اسراییل را به صورت فوری متوقف کند.

این درخواست آمریکایی‌ها همزمان با افزایش حملات علیه اهداف آمریکایی در منطقه و بویژه دریای سرخ همراه شده است.

شامگاه گذشته نیز نیروهای یمنی از هدف قرار دادن اهدافی مرتبط با آمریکا خبر دادند.

در همین ارتباط نیز، «سرتیپ یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروی دریایی یمن دو ناو آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار دادند.

سخنگوی نظامی یمن گفته است که عملیات نظامی را با هدف قرار دادن دو ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ دنبال شده است.

به گفته سخنگوی نظامی یمن، در عملیات علیه دو ناوشکن آمریکایی از موشک‌های دریایی و پهپادها استفاده شده است.

یحیی سریع همچنین افزود که نیروهای مسلح یمن در گسترش عملیات خود علیه همه اهداف متخاصم تردید نخواهند کرد.

سخنگوی ارتش یمن علاوه بر این تاکید کرد که عملیات ما تا پایان تجاوزات و رفع محاصره مردم فلسطین ادامه خواهد داشت و عملیات نیروهای مسلح یمن تا پایان تجاوزات و رفع محاصره مردم فلسطین در نوار غزه متوقف نخواهد شد.

از سوی دیگر، وزیر خارجه آمریکا مدعی شده است که زمان برقراری آتش بس فوری میان رژیم صهیونیستی و حماس فرا رسیده است. «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» خواست آتش‌بس فوری رژیم صهیونیستی را بپذیرد.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته دردیدار با نخست وزیر قطر در واشنگتن مدعی شد که در حال حاضر فرصتی برای دستیابی به آتش بس فوری وجود دارد که اسرا را قادر می‌سازد به خانه‌های خود بازگردند و میزان کمک‌های بشردوستانه را که به فلسطینی‌هایی که تا حد زیادی به آن نیاز دارند، به میزان قابل توجهی افزایش داد.

بلینکن، بدون اشاره به همدستی آمریکا در جنایت‌های چند ماه اخیر رژیم صهیونیستی در غزه، مدعی شد که پس از این آتش بس می‌تواند شرایطی را مشخص کرد که منجر به یک راه حل دائمی شود.

پیش از این، احمد عبدالهادی نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در لبنان اعلام کرده بود که مساله اصلی در ایده‌های مطرح‌شده از سوی جنبش حماس، توقف حمله‌های رژیم صهیونیستی و تحقق شروط مقاومت فلسطین در هرگونه توافق است.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها