تاکید السیسی بر تشکیل کشور مستقل فلسطین

کد خبر: 1279008

رئیس جمهور مصر در دیدار با یک هیئت انگلیسی تأکید کرد راهکار دائمی و عادلانه برای پایان تنش در خاورمیانه تشکیل کشور مستقل فلسطین است.


تاکید السیسی بر تشکیل کشور مستقل فلسطین

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در دیدار با هیئتی از کمیته امور خارجه در مجلس عوام انگلیس درباره تلاش‌های قاهره برای دستیابی به توافق آتش‌بس میان حماس و رژیم صهیونیستی و تبادل اسرا و ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه صحبت کرد.

براساس گزارش خبرگزاری سما، السیسی تأکید کرد: جامعه بین‌المللی باید به مسؤولیت خود درباره حمایت از فلسطینی‌ها در برابر فاجعه انسانی که با آن روبرو هستند، عمل کند.

وی بر نقش مصر در ورود کمک‌های بشردوستانه از طریق گذرگاه زمینی رفح و ارسال هوایی کمک‌ها به مناطقی در شمال غزه که تأثیر بیشتری از جنگ کنونی گرفته‌اند، تأکید کرد.

السیسی تأکید کرد: وضعیت انسانی در غزه ایجاب می‌کند که بیشتر از این تحقق راهکارهای جدی برای آتش‌بس را به تأخیر نیندازیم. راهکار دائمی و عادلانه برای پایان تنش در خاورمیانه تشکیل کشور مستقل فلسطین براساس قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی است.

مصر در دوره اخیر میزبان مذاکرات برای آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی بوده است اما هنوز این مذاکرات به نتیجه‌ای نرسیده است. با این حال طرف‌های بین‌المللی با میانجیگری قطر و مصر امیدوارند قبل از ماه رمضان توافق حاصل شود.

بعد از شروع عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر توسط حماس، رژیم صهیونیستی جنگی شدید را در غزه به راه انداخت که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها هزار تن منجر شده است. تعدادی از مردم غزه نیز به دلیل مانع تراشی رژیم صهیونیستی در ورود کمک‌ها و کمبود غذا از سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها