اسامه حمدان: آمریکا و اسرائیل به دنبال «آتش بس موقت» هستند

کد خبر: 1279110

اسامه حمدان از رهبران حماس با اعلام اینکه « تمام خواسته آمریکا و اسرائیل «آتش بس موقت» بود» خواستار توافق مکتوب و تضمین شده برای توقف جنگ و آغاز آتش بس در غزه شد.

 اسامه حمدان: آمریکا و اسرائیل به دنبال «آتش بس موقت» هستند

اسامه حمدان از رهبران بلندپایه حماس تصریح کرد: بدون تردید هر مذاکره‌ای که به هدف خود نرسد ادامه نخواهد یافت و اسرائیلی‌ها می خواهند بحران انسانی را تشدید کنند.

وی افزود: این مانع از روز اول که پیشنهاد پاریس1 ارائه شد وجود داشت و ما واقع بینانه با آن برخورد کردیم.

اسامه حمدان که با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو می‌کرد، گفت : از روز اول مشخص بود که تمام خواسته آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها «آتش بس موقت» بوده و با توقف دائم جنگ مخالفت کردند.

این رهبر حماس تصریح کرد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی در حال مانور دادن و خرید زمان هستند. موضع ما از ابتدا مشخص بود که هر اطلاعی در مورد اسرا بهایی دارد و ما خواهان یک توافق مکتوب هستیم و کمتر از آن را نمی‌پذیریم.

به گفته حمدان ، اگر پاسخ روشنی وجود نداشته باشد، نمی‌توان به چرخش در یک دور باطل ادامه داد.

حمدان تصریح کرد: این نبردی است که مسیرش به پیروزی ختم می‌شود و مردم فلسطین پیروز نهایی هستند.

وی با اشاره به سفر گانتس به آمریکا گفت این سفر هیچ ارتباطی با توقف تجاوز ندارد.

این رهبر حماس با اشاره به گزارش‌ها درباره اختلاف نظر بین مقامات صهیونیست گفت : درست است که در رژیم صهیونیستی بر سر مدیریت جنگ اختلاف نظر وجود دارد، اما بر سر اهداف و نتیجه آن اختلاف نظری وجود ندارد.

وی در عین حال اختلاف بین رژیم صهیونیستی و واشنگتن را بر سر منافع دو طرف در منطقه دانست و گفت: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند چهره خود را بدون آسیب رساندن به متحد اسرائیلی خود بهبود ببخشند. 

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها