ادعای رویترز / طرح حماس برای آتش‌بس و تبادل اسرا

کد خبر: 1280637

یک رسانه انگلیسی مدعی شده به جزئیاتی از طرح جنبش مقاومت فلسطین، حماس برای آتش‌بس و تبادل اسرا در غزه دست پیدا کرده است.

 ادعای رویترز / طرح حماس برای آتش‌بس و تبادل اسرا

 خبرگزاری رویترز مدعی شده جنبش مقاومت فلسطین حماس طرحی برای آتش‌بس به طرف‌های میانجی ارائه داده که شامل آزادسازی تمامی اسرای اسرائیلی در ازای آزادی اسرای فلسطینی است.

این خبرگزاری ادعا کرده طرح آتش‌بس حماس را رویت کرده است. حماس پیشنهاد داده در نخستین مرحله زنان، کودکان، افراد مسن و اسرای بیمار در ازای 700 تا 1000 اسیر فلسطینی آزاد شوند.100 نفر از اسرایی که حماس خواستار حکم حبس ابد گرفته‌اند.

در طرح حماس همچنین توافق آتش‌بس به اتمام جنگ منوط شده است. جنبش مقاومت فلسطین گفته که بعد از مرحله نخست آزادی اسرا بر سر تاریخ آتش‌بس دائمی و ضرب‌‌الاجل خروج اسرائیل از غزه توافق خواهد شد.

در این طرح مقرر شده تمامی اسرای دو طرف در دومین مرحله آزاد شوند.

«غازی حمد» از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس روز چهارشنبه گفته بود این گروه توافق به هر قیمتی را قبول نخواهد کرد. وی تصریح کرد مقاومت هیچ مانعی برای مذاکره ندارد اما اکنون توپ در زمین دشمن صهیونیستی بوده و اشغالگران به دنبال آتش‌بس نیستند.

طی هفته‌های اخیر حماس و رژیم اسرائیل با وساطت میانجی‌های عربی و غربی، مذاکرات غیرمستقیمی برای آتش بس در غزه انجام دادند که به دلیل زیاده خواهی‌های نتانیاهو و عدم توقف کامل جنگ، نتیجه‌ای در بر نداشت.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها