162‌مین روز جنگ غزه | شمار شهدای غزه

کد خبر: 1280745

با تداوم بمباران نوار غزه در 162‌مین روز جنگ، رژیم صهیونیستی بیش از 10 ساختمان مسکونی را در سراسر نوار غزه هدف قرار داد که تنها در یک مورد، 36 نفر از جمله چندین کودک و زن باردار به شهادت رسیدند.

162‌مین روز جنگ غزه | شمار شهدای غزه

با تداوم بمباران نوار غزه در 162‌مین روز جنگ، رژیم صهیونیستی بیش از 10 ساختمان مسکونی را در سراسر نوار غزه هدف قرار داد که تنها در یک مورد، 36 نفر از جمله چندین کودک و زن باردار به شهادت رسیدند.

رژیم صهیونیستی صبح امروز شنبه با بمباران منزل مسکونی خانواده الطباطیبی در غرب اردوگاه جدید در النصیرات واقع در مرکز نوار غزه، مرتکب جنایت جدیدی شد. به نوشته المیادین، در این جنایت، دست‌کم 36 نفر شهید شدند که اغلب آنها کودک بودند و در میان شهدا، چندین زن باردار نیز به چشم می‌خورد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی، صبح امروز اعلام کرد که ارتش اشغالگر در ادامه بمباران مناطق مختلف غزه از جمله شمال رفح، از شب گذشته تاکنون 12 منزل مسکونی «امن اعلام شده» را بمباران کرد. این دفتر در ادامه دولت آمریکا، جامعه بین‌الملل و رژیم صهیونیستی را مسؤول کامل افزایش این جنایات در حق غیرنظامیان تحت محاصره فلسطینی و عواقب این جنایات جنگی دانست. دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه از همه کشورهای آزاده جهان خواست تا برای توقف نسل‌کشی در غزه که 162 روز از آن می‌گذرد، بر رژیم اشغالگر فشار وارد آورند. رسانه‌های محلی از شهادت بیش از 80 شهروند و مجروحیت ده‌ها نفر که اغلب آنها زن و کودک هستند، در بمباران‌های پراکنده منازل و ساختمان‌های مختلف در شهر غزه، اردوگاه النصیرات و رفح خبر می‌دهند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده، شمار شهدای غزه به 31490 نفر و شمار مجروحان به 73439 نفر رسیده است و هزاران نفر هنوز در زیر آوار هستند.

بامداد امروز، رژیم صهیونیستی یک ساختمان مسکونی هفت طبقه را که آوارگان فلسطینی را در خود جای داده بود در نزدیکی بیمارستان الشفاء در شهر غزه هدف قرار دادند که به شهادت‌ و زخمی شدن ده‌ها نفر منجر شد و هنوز شمار زیادی از قربانیان در زیر آوار هستند. یک منزل مسکونی در خیابان الجلاء، یک منزل در محله التفاح غزه، یک ساختمان در محله الرمال در مرکز نوار غزه، مسجد العلمین در اردوگاه جبالیا  نیز به سرنوشت مشابهی دچار شدند. از سوی دیگر، توپ‌خانه‌های اسرائیل، چندین نقطه در شهرک بیت‌حانون در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند./فارس

آنروا: یک سوم کودکان فلسطینی دچار سوء تغذیه هستند

آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد از هر سه کودک فلسطینی زیر دو سال، یک کودک در نوار غزه دچار سوء تغذیه است.

به گزارش امروز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری الجزیرة، این سازمان با ابراز نگرانی از اوضاع فاجعه بار انسانی در نوار غزه تاکید کرد که که سوء تغذیه به طرزی بی سابقه و به سرعت در کودکان غزه شیوع پیدا کرده و قحطی در منطقه سایه افکنده است.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز بتازگی در بیانیه‌ ای تاکید کرد: یک میلیون و ۷۰۰ هزار آواره در نوار غزه وجود دارند که با خطر قحطی و ادامه اقدامات متجاوزانه و محدودیت منابع مورد نیاز برای ادامه حیات مواجه هستند و هزاران کودک به دلیل فقدان انواع شیر خشک در شمال نوار غزه در معرض خطرات جدی قرار دارند.

«فیلیپ لازارینی» رئیس آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نیز پیشتر با بیان اینکه تعداد کودکانی که در جریان جنگ در غزه کشته شدند وحشتناک است، گفت: حتی در طول همه جنگ‌هایی که در طی چهار سال گذشته در دنیا رخ داده است این تعداد کودک کشته نشده‌اند.

به گزارش ایرنا، تجاوز و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در حالی در یکصد و شصت و دومین روز جنگ ادامه دارد که وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که از آغاز جنگ علیه ساکنان غزه، تعداد شهدای این منطقه به بیش از ۳۱ هزار نفر رسیده است.

ارتش رژیم صهیونیستی با ممانعت از ورود کمک های ضروری و بشردوستانه، از حربه ای دیگر برای اهداف شوم خود و ادامه نسل کشی علیه ملت فلسطین استفاده می کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها