آلمان دانش آموزان را برای جنگ آماده می‌کند

کد خبر: 1280848

وزیر آموزش آلمان در سخنانی مدارس این کشور را موظف دانست که دانش آموزان را برای بحران‌هایی از جمله وقوع جنگ آماده کنند.

 آلمان دانش آموزان را برای جنگ آماده می‌کند

به نقل از هفته نامه اشترن آلمان، "بتینا استارک واتزینگر"، وزیر آموزش فدرال آلمان در سخنانی ، مدارس را موظف به آماده سازی جوانان برای جنگ دانست. این مقام آلمانی از حزب لیبرال دموکرات به روزنامه‌های گروه رسانه‌ای فونکه (شنبه) گفت: «جامعه در کل باید برای بحران‌ها به خوبی آماده شود - از همه‌گیری گرفته تا بلایای طبیعی و جنگ. وی تاکید کرد: "دفاع مدنی بسیار مهم است؛ این دفاع همچنین متعلق به مدارس است. هدف باید تقویت تاب آوری ما باشد."

"استارک واتزینگر" از برگزاری مانورهای دفاع مدنی در مدارس حمایت کرد و در این راستا به برنامه های انگلیس اشاره کرد. این وزیر آلمانی گفت: در این کشور مانورهای بلایا بخشی از زندگی روزمره در مدارس است. ما می توانیم از آن درس بگیریم. جوانان باید از تهدیدات آزادی آگاه باشند و بتوانند با خطرات مقابله کنند. این نباید یک موضوع جداگانه در مدرسه باشد اما باید یک محتوای آموزشی باشد.

وزیر آموزش آلمان همچنین از مدارس خواست تا "رابطه ای آرام با ارتش آلمان ایجاد کنند. این مقام آلمانی گفت: من فکر می کنم مهم است که افسران جوان به مدارس بیایند و گزارش دهند که ارتش آلمان برای امنیت ما چه می کند."

وزیر بهداشت آلمان هم اخیرا با توجه به تحولات جهانی و بخصوص حمله روسیه به اوکراین اعلام کرده که می‌خواهد سیستم بهداشت و درمان کشورش را برای درگیری های نظامی احتمالی آماده کند.

وی تاکید کرد: آلمان نه تنها باید خود را بهتر برای همه گیری های آینده آماده کند، بلکه باید برای فجایع بزرگ و درگیری های نظامی احتمالی نیز آماده شود. وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد که که لایحه مربوطه را برای تابستان اعلام کرده است.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان نیز چندی پیش با تاکید بر اینکه متحدان غربی باید برای یک درگیری چند دهه‌ای با روسیه آماده شوند، خواستار افزایش هزینه‌های دفاعی بیش از هدف مد نظر ناتو شده است.

وزیر دفاع فدرال آلمان انتظار دارد که در سال‌های آینده نیاز به هزینه‌های دفاعی حتی بیشتر از دو درصد تولید ناخالص داخلی که توسط کشورهای عضو ناتو تعیین می‌شود، وجود داشته باشد.

وزیر دفاع آلمان همچنین در واکنش به اظهارات اخیر ضد ناتوی دونالد ترامپ ضمن خطرناک دانستن این مواضع گفته است که که اروپا باید انتظار هر چیزی را داشته باشد و بیشتر در زمینه دفاع از خود تلاش کند.

پیش از این هم وزیر دفاع آلمان در سخنانی با تاکید بر این که خطر جنگ در اروپا وجود دارد از آلمانی ها خواسته بود ذهنیت خود را درباره مسائل امنیتی تغییر داده و برای جنگ آماده شوند.

وی گفته بود : ما باید دوباره به این ایده عادت کنیم که ممکن است خطر جنگ در اروپا وجود داشته باشد و این بدان معناست که ما باید برای جنگ آماده شویم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها