اردن: گرسنه نگه‌داشتن کودکان غزه جنایت علیه بشریت است

کد خبر: 1281153

وزیر خارجه اردن اعلام کرد که گرسنه نگه‌داشتن کودکان نوار غزه جنایت علیه بشریت است و تجاوزات اسرائیل قابل توجیه نیست.

اردن: گرسنه نگه‌داشتن کودکان غزه جنایت علیه بشریت است

وزیر خارجه اردن اعلام کرد که گرسنه نگه‌داشتن کودکان نوار غزه جنایت علیه بشریت است و تجاوزات اسرائیل قابل توجیه نیست.

ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن اعلام کرد: گرسنه نگه‌داشتن کودکان غزه، جنایت علیه بشریت است و کشتار فلسطینیان دفاع از خویش نیست، ما توجیه این جنایات را نمی‌پذیریم.

وزیر خارجه اردن افزود: تجاوز اسرائیل به غزه تمام قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته است، تجاوز را نمی‌توان به‌عنوان دفاع از خود توجیه کرد.

رژیم اشغالگر صهیونیستی از زمان آغاز جنگ علیه غزه در 6 ماه گذشته تاکنون عامدانه همه زیرساخت‌های حیاتی در این منطقه را هدف قرار می‌دهد تا نشانه‌های زندگی برای مردم غزه نابود شود، نیروهای اشغالگر سپیده‌دم امروز، دوشنبه، در چارچوب حملات سیستماتیک ارتش صهیونیستی به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، حمله وحشیانه‌ای به مجتمع پزشکی الشفاء در غرب شهر غزه ترتیب دادند و همه کسانی را که در آنجا بودند، هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، بر اثر حملات ادامه‌دار نیروهای دشمن به مجتمع پزشکی الشفاء، شماری از افراد حاضر در این بیمارستان به شهادت رسیدند و تعداد دیگری هم زخمی شدند و امکان رسیدن به اجساد شهدا که در حیاط‌های بیمارستان به زمین افتاده‌اند وجود ندارد.

در همین حال وزارت بهداشت غزه با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر به روایات جعلی خود با هدف توجیه حمله وحشیانه به بیمارستان الشفاء ادامه می‌دهد اعلام کرد: ما رژیم اشغالگر را مسئول جان تیم‌های پزشکی و بیماران و آوارگانِ حاضر در بیمارستان الشفاء می‌دانیم، آنچه نظامیان دشمن انجام می‌دهند نقض فاحش قوانین بین‌المللی و توافق ژنو است.

شمار شهدای غزه به 31726 نفر رسید

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته (15 مهرماه) تاکنون به 31 هزار و 726 نفر و تعداد مجروحان هم به 73 هزار و 792 تن رسیده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی 24 ساعت گذشته، 8 مورد کشتار در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن 81 نفر شهید و 116 نفر دیگر هم مجروح شدند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که نزدیک به 8000 نفر همچنان مفقود و زیر آوار هستند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها