زاخارووا: واشنگتن درحال ترویج نازیسم و تروریسم در اوکراین است

کد خبر: 1281437

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت که واکنش رسانه‌های اوکراین به حمله تروریستی که در تالار شهر کروکوس رخ داد، وحشتناک و فجیع است.

 زاخارووا: واشنگتن درحال ترویج نازیسم و تروریسم در اوکراین است

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (یکشنبه) در کانال تلگرامی خود به واکنش و رفتار رسانه‌های اوکراینی در قبال حمله تروریستی شامگاه جمعه در حومه مسکو پرداخت و به شدت از آن انتقاد کرد.

او نوشت: «این رسانه‌های مروج تروریسم علناً به شادی می پرداختند و اقدام به نفرت پراکنی می‌کردند، در حالیکه در کی‌یف تصمیم گرفتند روسیه و رهبری آن را مسئول این حمله تروریستی  بدانند».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه او همچنین نوشت که آمریکا به دلیل همین‌گونه رفتارها از جانب اوکراین، «بدون خساست» هر نوع کمک مالی و نظامی را در اختیار کی‌یف قرار می‌دهد. زاخارووا تأکید کرد: «واشنگتن در حال ترویج نازیسم، بیگانه‌هراسی و تروریسم در اوکراین است».

او پیش‌تر گفته بود: «اوکراین طی ده سال گذشته با کمک غرب، تبدیل به مرکز حمایت از تروریسم شده است، به همین دلیل بود که تروریست‌ها پس از انجام حمله تروریستی اخیر در حومه مسکو به اوکراین گریختند».

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه نیز روز گذشته گفته بود که 4 تروریستی که در حمله دست داشتند، در حال فرار به سمت خاک اوکراین بودند که دستگیر شدند.

در حمله تروریستی شامگاه جمعه در یک کنسرت در  تالار شهر کروکوس در حومه مسکو، 133 نفر تاکنون کشته شده‌اند و به گفته منابع روسیه، احتمال افزایش قربانیان وجود دارد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها