ادعای نیویورک‌تایمز درباره گفتگوی تلفنی بن‌سلمان با ترامپ

کد خبر: 1283348

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا به‌تازگی با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی گفت‌وگو کرده و این اولین مکالمه افشا شده آنها از زمان خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱ است.

ادعای نیویورک‌تایمز درباره گفتگوی تلفنی بن‌سلمان با ترامپ

روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه اخیراً به صورت تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفت‌وگو کرده است.

نیویورک‌تایمز نوشته هنوز مشخص نیست موضوع گفت‌وگوی ترامپ و بن‌سلمان چه بوده و اینکه آیا این نخستین تعامل دو طرف بعد از خروج ترامپ از قدرت بوده است یا خیر. این مکالمه در شرایطی انجام شده که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در حال مذاکره با سعودی‌ها درباره چیزی است که اصطلاحاً «طرح صلح خاورمیانه» خوانده می‌شود.

در همین حال، روز گذشته رسانه‌های آمریکا گزارش دادند سفر جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید به عربستان به تعویق افتاده است.«جان کربی»، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که علت تعویق سفر سالیوان به عربستان شکستگی دنده او بوده است.

آکسیوس پیشتر گزارش داده بود سالیوان قرار است در عربستان با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار و با وی درباره توافق عادی‌سازی روابط میان ریاض و تل‌آویو رایزنی کند.

در شرایطی که جنگ در غزه کماکان ادامه دارد و تنها هفت ماه به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده مقام‌های کاخ سفید اذعان می‌کنند که شانس حصول توافق در خصوص عادی‌سازی روابط میان دو طرف اندک است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها