اخبار جنگ غزه | جدیدترین آمار از تعداد شهدا و زخمی‌های حملات رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1283701

وزارت بهداشت غزه از چهار کشتار دیگر و افزایش شمار شهدای نوار غزه به 33 هزار و 137 تن خبر داد.

اخبار جنگ غزه | جدیدترین آمار از تعداد شهدا و زخمی‌های حملات رژیم صهیونیستی

وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز شنبه جدیدترین آمار از تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را اعلام کرد.

طبق اعلام این وزارتخانه، رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته مرتکب چهار کشتار در نوار غزه شد که در نتیجه آن ۴۶ فلسطینی شهید و ۶۵ تن دیگر زخمی شدند.

به این ترتیب تعداد کل شهدای حملات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تا امروز به ۳۳ هزار و ۱۳۷ تن و زخمی‌ها به ۷۵ هزار و ۸۱۵ فلسطینی افزایش یافت.

به گزارش این وزارتخانه، هنوز تعداد زیادی از قربانی‌ها زیر آوارها و مسیرها هستند و امدادرسان‌ها و نیروهای دفاع مدنی نمی‌توانند خود را به آنها برسانند.

همچنین توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی خانه‌های شهروندان فلسطینی را در مناطق المغراقه، الزهراء و شمال اردوگاه النصیرات در نوار غزه هدف قرار داد که در نتیجه آن تعدادی از فلسطینی‌ها زخمی شده و به بیمارستان شهدای الاقصی در شهر دیرالبلح منتقل شدند.

همچنین این توپخانه دارایی‌های شهروندان در شهرک بیت حانون در شمال نوار غزه را بمباران کرد.

اشغالگران همزمان با حملات هوایی به مرکز و غرب شهر خان‌یونس، چندین خمپاره نیز به سمت محله‌های جنوب غربی شهر خان‌یونش در جنوب نوار غزه شلیک کردند.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ به حملات هوایی، زمینی و دریایی خود علیه نوار غزه ادامه می‌دهد.

سخنگوی بیمارستان «شهدای الاقصی» در غزه اظهار کرد: ما روزانه ده‌ها شهید و زخمی پذیرش می‌کنیم و بیمارستان پر شده، ما در بیرون ساختمان بیمارستان، چادرهایی را برای پذیرش زخمی‌ها راه‌اندازی کردیم هرچند که این چادرها بهداشتی نیستند.

این مسوول بیمارستان شهدای الاقصی افزود: ما به تجهیزات پزشکی، دارو و سوخت نیاز داریم و تجهیزات اتاق عمل و به شکل خاص جراحی ارتوپدی نداریم و خواستار بازگشایی گذرگاه‌ها و موافقت با انتقال زخمی‌ها به خارج جهت مداوا هستیم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها