عبدالسلام: به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی ادامه می‌دهیم

کد خبر: 1283973

مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن پس از دیدارش با وزیر امور خارجه ایران گفت: ما به هدف قراردادن کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند ادامه می‌دهیم تا وقتی که این جنگ و حملات علیه غزه و ساکنان آن متوقف شود.

عبدالسلام: به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی ادامه می‌دهیم

مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن پس از دیدارش با وزیر امور خارجه ایران گفت: ما به هدف قراردادن کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند ادامه می‌دهیم تا وقتی که این جنگ و حملات علیه غزه و ساکنان آن متوقف شود.

محمد عبدالسلام، سخنگو و مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران در خصوص تحولات فلسطین و موضع یمن گفت: موضع یمن در خصوص ملت فلسطین موضعی برگرفته از اخلاق، اصول و مسائل انسانی است. رهبری یمن و ملت یمن این موضع قاطعانه را اتخاذ کردند و در این جنگ و به هیچ عنوان از این موضع خود عقب نشینی نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا تلاش کرد که در توافق صلح  در یمن کارشکنی کند، گفت: آمریکا تهدید کرد که انصارالله را به عنوان یک گروهک تروریستی معرفی کند و همچنین یمن و مردم یمن را مورد هدف قرار داد تا از مواضع خود در خصوص جنگ غزه عقب نشینی کند، اما یمن ثابت کرد که همچنان بر سر مواضع خودش ایستاده و همچنان بر اصول اخلاقی و انسانی ادامه می‌دهد.

عبدالسلام در ادامه خاطر نشان کرد: مطمئن باشید اگر رژیم صهیونیستی در این جنگ پیروز شود، امنیت ملی عربی هم بعد از آن از بین خواهد رفت.

وی تصریح کرد: ما به هدف قراردادن کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند ادامه می‌دهیم تا وقتی که این جنگ و حملات علیه غزه و ساکنان آن متوقف شود.

به گزارش تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و "محمد عبدالسلام"، سخنگو و رئیس هیات مذاکره‌ کننده دولت نجات ملی یمن امروز یکشنبه در مسقط با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان با تشکر از ابراز همدردی و اعلام همبستگی دولت نجات ملی یمن با ایران در خصوص اقدام‌ تروریستی رژیم صهیونیستی علیه ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن مستشاران نظامی ضدتروریسم ایران، این اقدام رژیم صهیونیستی را حمله‌ای تروریستی با استفاده از هواپیما و موشک‌های ساخت آمریکا دانست و افزود: تردیدی نیست که جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اقدامات قانونی و بین‌المللی بعمل آمده، با استفاده از حقوق شناخته شده خود در چارچوب حقوق بین‌الملل، متجاوزان جنایتکار و متجاوز را پاسخگو و تنبیه خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان روابط ایران و عربستان را در حال پیشرفت و رو به توسعه ارزیابی کرد و با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند گفتگوهای صلح در یمن، حملات آمریکا و انگلیس به یمن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و در چارچوب حمایت تمام عیار آنها از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم و مقاوم فلسطین توصیف کرد.

محمد عبدالسلام نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، همبستگی کامل دولت نجات ملی و ملت یمن با جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن تعدادی از مستشاران نظامی‌ ایران در دمشق را اعلام کرد.

وی حمایت دولت نجات ملی و ملت یمن از ملت مظلوم فلسطین را دارای ابعاد اسلامی، اخلاقی، انسانی و همچنین حمایت از امنیت ملی عربی و اسلامی دانست و گفت: اگر رژیم صهیونیستی در این جنگ پیروز شود، از امنیت ملی عربی و اسلامی و امنیت در دریای سرخ نیز چیزی باقی نخواهد ماند، فلذا موضع و اقدام دولت نجات ملی علیه اهداف صهیونیستی در دریای سرخ، از حمایت قاطع ملت یمن نیز برخوردار است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها