آخرین اخبار از جنگ اوکراین | حمله دوباره ارتش اوکراین به نیروگاه زاپروژیا

کد خبر: 1284019

ارتش اوکراین امروز نیروگاه هسته ای زاپروژیا را برای چندمین بار هدف حمله قرار داد.

آخرین اخبار از جنگ اوکراین | حمله دوباره ارتش اوکراین به نیروگاه زاپروژیا

به نقل از اسپوتنیک، ارتش اوکراین بار دیگر نیروگاه هسته ای زاپروژیا را هدف حمله قرار داد.

بنا به اعلام منابع محلی، نیروهای مسلح اوکراین روز یکشنبه به یکی از واحدهای نیروگاه اتمی زاپروژیا حمله کردند.

سرویس مطبوعاتی نیروگاه اتمی زاپروژیا در بیانیه ای اعلام کرد که در نتیجه این حمله هیچ خسارت یا تلفات جانی به ثبت نرسیده است.

بنا به این بیانیه، عملکرد و فعالیت های این نیروگاه و محیط پیرامونی آن پس از حمله تغییری نکرده و مطابق با عملکرد عادی ادامه دارد.

نیروگاه اتمی زاپوریژیا دارای شش واحد نیرو با ظرفیت کل ۶ گیگاوات و بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا است. در پایان فوریه ۲۰۲۲، نیروهای روسی کنترل این تأسیسات را به دست گرفتند و از آن زمان یگان‌های ارتش اوکراین با استفاده از پهپاد، گلوله‌های توپخانه سنگین و راکت منطقه نیروگاه هسته‌ای را به صورت دوره‌ای بمباران می‌کنند.

ارتش اوکراین ۳۷۰ نظامی دیگر خود را از دست داد

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، مقابله این کشور با حملات ارتش اوکراین در محورهای مختلف با موفقیت ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه عملکرد نیروهای روسی در میدان نبرد با ارتش اوکراین را مثبت ارزیابی کرد.

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در گزارش روزانه خود آورد که نیروهای روسی موفق شدند در محور دونتسک مواضع خود را بهبود بخشند. در نتیجه درگیری در این محور، ارتش اوکراین ۳۷۰ نظامی خود را از دست داد.

بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، درشبانه روز گذشته نیروهای مسلح روسیه در محور آودیوکا ۱۱ حمله ارتش اوکراین را دفع کردند. درگیری در این محور به کشته و زخمی شدن حدود ۳۷۵ نظامی دیگر اوکراینی منجر شد.

بنا به گزارش وزارت دفاع روسیه، دو حمله اوکراینی ها در نزدیکی کوپیانسک دفع شد و در این محور ۳۰ نظامی دیگر ارتش اوکراین کشته یا زخمی شدند. همچنین در درگیری در محور دونتسک جنوبی، ارتش اوکراین ۱۳۵ نظامی دیگر را از دست داد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای روسی، یک انبار حاوی مهمات ارسالی از سوی کشورهای ناتو به اوکراین را نیز هدف قرار دادند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها