الحوثی: بندر ایلات کاملا تعطیل شده است /حمله به 102 کشتی

کد خبر: 1287791

رهبر انصارالله یمن گفت که عملیات‌های موشکی و پهپادی ارتش یمن، موجب تعطیلی کامل بندر ایلات شده است و رژیم اسرائیل برای واردات کالا در تنگنا قرار دارد.

الحوثی: بندر ایلات کاملا تعطیل شده است /حمله به 102 کشتی

رهبر انصارالله یمن گفت که عملیات‌های موشکی و پهپادی ارتش یمن، موجب تعطیلی کامل بندر ایلات شده است و رژیم اسرائیل برای واردات کالا در تنگنا قرار دارد.

سید عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنرانی هفتگی خود در عصر پنج‌شنبه گفت دولت آمریکا در تمامی جنایات رژیم اشغالگر شریک است و در هر سطوحی به دفاع از این رژیم می‌پردازد.

به نوشته المسیره، او با اشاره به سرکوب دانشجویان معترض آمریکایی که در دفاع از غزه دست به تجمع زده‌اند گفت که آمریکا زمانی که پای اسرائیل وسط باشد، قانون اساسی و تمامی قوانین و ارزش‌های که ادعای آن را دارد و طبق آن خود را یک کشور دموکراتیک و دارای آزادی بیان می‌داند را زیر پا می‌گذارد.

رهبر انقلاب یمن تأکید کرد که ایالات متحده گوش شنوایی برای اعتراضات مردم خود علیه رژیم اشغالگر ندارد، تا جایی که مقامات این کشور دانشجویان را به اخراج از دانشگاه تهدید می‌کنند.

سید عبدالملک الحوثی اما افزود: «آمریکا تلاش می‌کند تا مانع خیزش مبتنی بر آگاهی که حول اتفاقات فلسطین شروع شده است، شود، اما این خیزش و آگاهی گسترش خواهد یافت».

رهبر انصارالله یمن همچنین به تمجید از مقاومت رزمندگان غزه پرداخت  و گفت که همچنان شهرک‌های اطراف غزه مورد هدف شلیک موشک‌های فلسطینی قرار دارد که نشان از ایستادگی و فعال بودن مقاومت در غزه دارد.

الحوثی به عملیات‌های حزب‌الله لبنان نیز پرداخت و گفت که عملیات حزب‌الله دقیق و هدفمند انجام می‌گیرد و رژیم اشغالگر را تحت‌الشعاع و در تنگنا قرار داده است؛ به طوریکه صدها هزار نفر از صهیونیست‌ها امکان ادامه زندگی در شمال فلسطین را ندارند.

حمله به 102 کشتی

سید عبدالملک الحوثی در بخش دیگری از سخنان خود به عملیات‌های موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن در حمایت از مردم غزه اشاره کرد و گفت که در 202 روز گذشته 102 کشتی مورد هدف قرار گرفته‌اند که کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که قصد حرکت به سمت بندر ایلات (ام الرشراش) داشتند را شامل می‌شود.

او تأکید کرد: «تا زمان ادامه جنگ و محاصره در غزه این حملات نیز ادامه خواهد یافت؛ عملیات‌های نظامی ما ادامه می‌یابد و تلاش می‌کنیم تا اقیانوس هند این عملیات‌ها را گسترش دهیم».

رهبر انصارالله یمن گفت که در پی این حملات بندر ایلات به طور کامل تعطیل شده است و رژیم اسرائیل در بحث واردات کالا به شدت در مضیقه قرار گرفته است.

او همچنین خبر داد که عبور کشتی‌های آمریکایی از دریای سرخ به میزان 80 درصد کاهش یافته است و از سوی دیگر شرکت‌های کشتیرانی برای عبور از دریای سرخ باید هزینه بیمه هنگفتی را بپردازند که در برخی موارد تا 50 میلیون دلار نیز می‌رسد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها