یونیسف: 600 هزار کودک در رفح مصدوم، بیمار و دچار سوء تغذیه هستند

کد خبر: 1289515

رئیس یونیسف هشدار داده که هرگونه حمله محتمل و تمام عیار رژیم اسرائیل به شهر «رفح» در جنوب غزه فاجعه‌ای برای کودکان به ارمغان خواهد آورد.

یونیسف: 600 هزار کودک در رفح مصدوم، بیمار و دچار سوء تغذیه هستند

گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس؛ یونیسف اعلام کرده است که تقریباً تمام ۶۰۰۰۰۰ کودک در رفح «مصدوم، بیمار و دچار سوء تغذیه» هستند.وبگاه «کامن دریمز» روز یکشنبه به نقل از «کاترین راسل» مدیر عامل یونیسف نوشت، عملیات نظامی بزرگ اسرائیل علیه شهر رفح فاجعه‌ای برای کودکان به همراه خواهد داشت.

به گفته خانم راسل، حدود ۶۰۰۰۰۰ کودک مستقر در رفح  مجروح، بیمار، دچار سوءتغذیه و معلول هستند.

رئیس یونیسف خاطرنشان کرد:«بسیاری چندین بار آواره شده‌اند و خانه‌ها، والدین و عزیزان خود را از دست داده‌اند. هیچ جای امنی برای رفتن به غزه وجود ندارد. خانه‌ها، جاده‌ها ویران شده و زمین مملو از مهمات منفجر نشده است.»راسل گفت:«یونیسف به درخواست حمایت از همه زنان و کودکان در رفح و سراسر نوار غزه و حفاظت از زیرساخت‌ها، خدمات و کمک‌های بشردوستانه که آنها بر آن تکیه دارند، ادامه می‌دهد.»این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در حال بمباران مناطق مختلف رفح است و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بر انجام حمله زمینی به این منطقه با ادعای نابودی آخرین گردانهای حماس پافشاری می‌کند. هرچند که کشورهای اروپایی، ایالات متحده آمریکا به عنوان متحدان اصلی رژیم اسرائیل از نتانیاهو می‌خواهند که از این اقدام پرهیز کند. علاوه بر خسارات انسانی که این حمله بر نوار غزه تحمیل می‌کند، به منزله یک ضربه قوی به عملیات‌های امدادرسانی در سراسر نوار غزه است زیرا رفح در قلب عملیات‌های امدادی قرار دارد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها