وابستگی اسرائیل در جنگ غزه به کمک‌های آمریکا

کد خبر: 1289672

گزارشی مربوط به خزانه‌داری آمریکا دربردارنده جزئیاتی است که نشان‌ می‌دهد رژیم صهیونیستی برای تامین تسلیحات مورد نیاز و حفظ زیرساخت‌های نظامی خود، «به طرز بهت‌آوری» وابسته به آمریکاست.

وابستگی اسرائیل در جنگ غزه به کمک‌های آمریکا

آخرین گزارش سالانه بودجه خزانه‌داری آمریکا حاکی از وابستگی شدید رژیم صهیونیستی به کمک‌های آمریکا طی جنگ غزه است.

مجله انگلیسی فرست پست گزارش داد: این گزارش فاش می‌کند که در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۳، وزارت دفاع آمریکا در انتقال برنامه‌ریزی‌نشده ۱۸ میلیارد شکِل برای اسراییل در جنگ نقش داشته است. به طرز بهت‌آوری، حدود ۷.۸ میلیارد شکل از این مبلغ، برابر با ۴۳ درصد آن با تامین‌کنندگان تسلیحات آمریکایی مرتبط بود که نشان‌دهنده وابستگی قابل‌توجه اسراییل به تسلیحات ساخت آمریکا است.

فروش این تسلیحات که برخی از آن‌ها هنوز به مرحله اجرا درنیامده است، بیانگر اتکا به حمایت آمریکا تا مدت‌ها در آینده است. این داده‌ها نشان‌ می‌دهد که تل‌آویو در زمینه نظامی، بیشتر به آمریکا وابستگی دارد تا به طور کلی، جامعه بین‌المللی.

این میزان از اتکا به حمایت آمریکا بیش از پیش، با توجه به وجود تهدید متوقف شدن فروش تسلیحات و تجهیزات آمریکا به رژیم صهیونیستی، آسیب‌پذیری این رژیم را مورد تاکید قرار می‌دهد.

پیش از این برخی گزارش‌هایی بیانگر این بودند که واشنگتن ادامه ارائه تجهیزات نظامی به رژیم صهیونیستی را به رعایت قوانین انسان‌دوستانه در جنگ غزه منوط کرده است.

گزارش سالانه بودجه خزانه‌داری آمریکا همچنین به خریداری تعداد قابل توجهی خودروهای زرهی، از جمله خودروهای زرهی سبک از یک شرکت آمریکایی اشاره دارد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی همچنین سرمایه‌گذاری هنگفتی در زمینه خریداری آمبولانس‌های نظامی و قطعات یدکی از ارتش آمریکا کرده است که نشان‌دهنده نقش عمده آمریکا در زیرساخت‌های دفاعی رژیم صهیونیستی است.

افزون بر این، اجاره دادن سامانه‌های رهگیری نشان‌دهنده مداخله عمیق آمریکا در عملیات‌های نظامی تل‌آویو است./ایسنا

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها