اظهارات «گروسی» در مورد مذاکرات در تهران

کد خبر: 1289902

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:گفتگوها در مورد اینکه ایران واقعاً با چه چیزی موافقت خواهد کرد و به آن عمل خواهد کرد، ادامه دارد.

اظهارات «گروسی» در مورد مذاکرات در تهران

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از ترک ایران، جزئیاتی از مذاکرات خود با مقام‌های کشورمان ارائه کرد.

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین به خبرنگاران گفت که گفتگوها در مورد اینکه ایران واقعاً با چه چیزی موافقت خواهد کرد و به آن عمل خواهد کرد، ادامه دارد.

 وی به سه مساله در چارچوب مذاکرات اشاره کرد: 1. مسائل پیرامون انجام بازرسی‌ها (از جمله مشخص کردن دوباره بازرسان)،2. مسائل برجسته، 3. گام‌های داوطلبانه اضافه که ایران می‌تواند بردارد.

 گروسی همچنین در مورد زمان بندی گفت که وی میخواهد خیلی زود شاهد چندین خروجی ملموس باشد. مدیر کل آژانس افزود که وی زمان بندی مشخصی تعیین نمی‌کند اما خیلی خوب می‌شود که شاهد گام‌های اولیه پیش از نشست شورای حکام در ماه ژوئن بود.

اما رافائل گروسی اذعان می‌کند که قبل از برداشتن گام‌هایی که آژانس می‌خواهد، به بحث‌های بیشتر نیاز خواهد بود و مقامات ارشد آژانس را برای ادامه مذاکرات در تهران نگذاشته است.

وی اضافه کرد: از نظر جدول زمانی ما معتقدیم که نیاز به عملی کردن وعده وجود دارد. من دوست ندارم ضرب الاجل تعیین کنم. اما قطعا برای من و جامعه بین المللی، این احساس وجود دارد.

گروسی گفت که این موضوع را در مذاکرات تهران و اصفهان به وضوح بیان کرده است. او افزود: فکر می‌کنم در تهران این درک وجود دارد که این چیزی نیست که بتوان برای همیشه ادامه داد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: ایران درک می‌کند که لازم است ما رو به جلو برویم. وضعیت کنونی اصلا برای من رضایت‌بخش نیست. ما تقریباً در یک بن‌بست قرار داریم که هیچ‌‌چیزی غیر از بازرسی‌های معمول و سنتی طبق توافق پادمان استاندارد پیش نمی‌رود و این وضعیت باید تغییر کند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها