در نظرسنجی جدید انتخاباتی /ترامپ در پنج ایالت از بایدن پیشی گرفت

کد خبر: 1290997

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا از «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده، در رقابت‌های فرضی انتخابات سراسری ۲۰۲۴ در پنج ایالت از ۶ ایالت مهم موسوم به «میدان نبرد» پیشی می‌گیرد.

در نظرسنجی جدید انتخاباتی /ترامپ در پنج ایالت از بایدن پیشی گرفت

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا از «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده، در رقابت‌های فرضی انتخابات سراسری ۲۰۲۴ در پنج ایالت از ۶ ایالت مهم موسوم به «میدان نبرد» پیشی می‌گیرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از تارنمای هیل، نظرسنجی روزنامه «نیویورک‌تایمز»، «کالج سینا» و روزنامه «فیلادلفیا اینکوایرر» که از ۲۸ آوریل تا ۹ مه انجام شد، نشان می‌دهد که ترامپ در میان شرکت‌کنندگان این نظرسنجی در ایالت‌های پنسیلوانیا (با ۴۷ درصد حمایت از وی در مقابل ۴۴ درصد از بایدن)، آریزونا (۴۹ به ۴۲ درصد)، میشیگان (۴۹ به ۴۲ درصد)، جورجیا (۴۹ به ۳۹ درصد) و نوادا (۵۰ به ۳۸ درصد) از بایدن پیشتاز است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که بایدن تنها در ایالت ویسکانسین (۴۷ به ۴۵ درصد) در میان رای‌دهندگان شرکت‌کننده در رقابتی فرضی میان نامزدهای احتمالی دو حزب بزرگ آمریکا [دموکرات و جمهوری‌خواه] پیشتاز است.

«هیل» خاطرنشان می‌کند که نتایج این نظرسنجی نسبت به آخرین نظرسنجی تایمز و کالج سینا که در اکتبر ۲۰۲۳ (مهر/آبان ۱۴۰۲) انجام شد، تغییر چندانی نکرده است؛ زمانی که ترامپ به طور مشابه در هر پنج ایالت به جز ویسکانسین، که بایدن در آن از حمایت بیشتری برخوردار بود، در رقابت با رقیب دموکرات خود پیشتاز بود.

طبق این گزارش، کارزارهای انتخاباتی بایدن در چند ماه گذشته تلاش‌های خود را برای جلب نظر رای‌دهندگان افزایش داده است.

ترامپ در سال ۲۰۱۶ میلادی توانست آرای ایالت‌های میدان نبرد شامل میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا را که همگی در سال ۲۰۱۲ به باراک اوباما رئیس‌جمهوری وقت آمریکا رای داده بودند، از آن خود کند.

هرچند، بایدن در سال ۲۰۲۰ بار دیگر آنها را به نفع دموکرات‌ها برگرداند و در ۲ ایالت جورجیا و آریزونا هم که پیش‌تر به شدت طرفدار جمهوری‌خواهان بودند، آرا به نفع وی بود.

در این نظرسنجی جدید، چهار هزار و ۹۷ رای‌دهنده از ایالت‌های آریزونا، جورجیا، میشیگان، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسین شرکت کردند.

به گزارش ایرنا، روزنامه «گاردین» انگلیس پیشتر نوشت: کارشناسان هشدار داده‌اند که سیاست‌های رئیس‌جمهوری ایالات متحده و دموکرات‌ها در قبال (رژیم) اسرائیل که اعتراض هزاران دانشجو در سراسر آمریکا را برانگیخته است، می‌تواند بر رای جوانان به بایدن تاثیر گذاشته و به شانس انتخاب مجدد وی آسیب بزند.

از آنجایی که جنگ رژیم صهیونیستی در غزه تاکنون بیش از ۳۵ هزار کشته برجای گذاشته است، هزاران دانشجو در دانشگاه‌های سراسر آمریکا به تظاهرات‌های حامیان فلسطین و به اردوگاه‌های دانشجویی پیوسته‌اند.

خشم رای‌دهندگان آمریکایی از بایدن به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی و مدیریت ضعیف و منفعلانه او در قبال آتش‌بس و کشتار غیرنظامیان فلسطینی ممکن است به شکست سیاسی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ۲۰۲۴ بیانجامد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها