چراغ سبز انگلیس به کی‌یف برای هدف گرفتن روسیه | واکنش کرملین

کد خبر: 1301638

نخست‌وزیر انگلیس گفت اوکراین می‌تواند با استفاده از موشک‌های «سایه توفان» مواضع نظامی را در داخل خاک روسیه هدف قرار دهد.

چراغ سبز انگلیس به کی‌یف برای هدف گرفتن روسیه | واکنش کرملین

«کر استارمر» پیش از عزیمت به اجلاس سران ناتو در واشنگتن دی‌سی در پاسخ به سوال خبرنگار بلومبرگ گفت: «این مسئله به اوکراین بستگی دارد که چگونه از موشک‌های سایه توفان که بریتانیا به آن اهدا کرده است، استفاده کند.»

وی افزود: «این موشک‌ها قاعدتا باید طبق قوانین بشردوستانه بین‌المللی استفاده شوند. به نظر من موشک‌های سایه توفان باید برای اهداف دفاعی استفاده شوند اما این به اوکراین بستگی دارد که چگونه آنها را برای اهداف دفاعی مستقر کنند.»

یکی از اعضای سابق ناتو در واکنش به چراغ سبز نخست‌وزیر استارمر می‌گوید: «کر استارمر به رئیس‌جمهور زلنسکی دلگرمی داده است. اوکراینی‌ها می‌توانند به مواضع نظامی روسیه حمله کنند اما قاعدتا نباید به اهداف غیرنظامی روسیه حمله کنند. من فکر می‌کنم استارمر و دیگر رهبران ناتو خط قرمزی روی این موضوع خواهند کشید.»

موشک «سایه توفان» موشک‌های کروز هدایت‌شونده دقیق با برد شلیک بیش از ۲۵۰ کیلومتر هستند.

اوکراین ادعا کرده است که برای دفاع از خود و دفع عملیات روسیه باید به اهداف نظامی داخل روسیه حمله کند و این یکی از موضوعات اصلی در اجلاس سران ناتو در واشنگتن دی‌سی است.

واکنش کرملین

در واکنش به چراغ سبز نخست‌وزیر جدید انگلیس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز چهارشنبه گفت مسکو این را یک گام غیرمسوولانه دیگر در جهت تشدید تنش می‌داند.

پسکوف گفت: «ما فعلا اظهارات آنها را ندیده‌ایم، اما اگر اینطور است، البته، این یک اقدام غیرمسوولانه دیگر است، یک گام کاملا غیر مسوولانه در راستای تشدید تنش‌ها و تشدید جدی اوضاع.»

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در پایان گفت: «روسیه تمامی اظهارات مربوط به استفاده از موشک توسط اوکراین را ثبت خواهد کرد و اقدامات لازم را در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.»/ایسنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد