جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران در ۱۴۰۰

کد خبر: 1047578

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برای افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تلاش می‌کنیم و در همین رابطه نامه‌ای برای رئیس جمهور محترم نوشتم، آخرین جزئیات افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: مصطفی سالاری اظهار کرد: افزایش حقوق بازنشستگان مطالبه درست و به حقی است که از ۱۲ سال پیش وجود دارد؛ سازمان تأمین اجتماعی در مرداد امسال متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را انجام داد و با لحاظ افزایش حقوق سنواتی حدود ۴۹ درصد حقوق بازنشستگان افزایش یافت که این افزایش حقوق براساس عدالت بیمه‌ای انجام گرفت.

سالاری با بیان اینکه برای سال آینده افزایش حقوق دولتی‌ها ۲۵ درصد تعیین شده است، اما برای حقوق کارگران تصمیم‌گیری در اواخر سال تعیین می‌شود، گفت: در لایحه بودجه سال آینده کشور ۹۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تعیین شده است که برای دستگاه‌های مختلف است و سهم سازمان تأمین اجتماعی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده است و انتظار داریم این مبلغ افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: برای افزایش مناسب و موثرتر حقوق بازنشستگان، پرداخت ۹۲ هزار میلیارد تومان به این سازمان در سال آینده مورد نیاز است که امیدواریم تصویب و پرداخت شود؛ سازمان تأمین اجتماعی از این طریق می‌تواند خواسته و مطالبه بازنشستگان را محقق کند.

سالاری با بیان اینکه وظیفه تأمین اجتماعی در قبال ۴۶ میلیون جمعیت کشور است و هزینه‌های این سازمان از محل وصول حق بیمه تأمین می‌شود، گفت: پرداخت مستمری مناسب به بازنشستگان مهمترین وظیفه تأمین اجتماعی است و ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این سازمان حقوق می‌گیرند و با احتساب خانواده آن‌ها به حدود ۱۱ میلیون نفر می‌رسند.

وی ادامه داد: حتی روز و ساعت پرداخت حقوق برای بازنشستگان مهم است و نباید هیچ دغدغه‌ای در این زمینه نباید وجود داشته باشد؛ درباره مقرری‌بگیران بیمه بیکاری و سایر مستمری‌بگیران نیز همین وضعیت است؛ این سازمان بیشترین تلاش را برای تحقق آن انجام می‌دهد.

سالاری افزود: ۴۶ میلیون نفر در کشور دفترچه تأمین اجتماعی دارند و تا ماه‌های آینده دفترچه کاغذی به طور کامل حذف می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان همواره در اولویت برنامه‌های این سازمان بوده است، گفت: برای افزایش مجدد حقوق بازنشستگان تلاش می‌کنیم و در همین رابطه نامه‌ای برای رئیس جمهور نوشتم و ایشان همان روز دستور مساعد صادر کردند و از طریق رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز پیگیر این موضوع هستیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها