خبر خوش برای معلمان مهرآفرین / احتمال حذف آزمون وجود دارد؟

کد خبر: 1180770

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرحی در مجلس در حال بررسی است که بر اساس آن، احتمال حذف آزمون معلمان طرح مهرآفرین وجود دارد.

خبر خوش برای معلمان مهرآفرین / احتمال حذف آزمون وجود دارد؟

یوسف نوری در خصوص آزمون معلمان طرح مهرآفرین اظهار کرد: پیش‌بینی کرده بودیم که آزمون معلمان طرح مهر آفرین 22 مهر برگزار شود اما با تأخیر مواجه شد.

وی ادامه داد: باید سازمان امور اداری و استخدامی برای برگزاری آزمون مجوز بدهد که بررسی‌ها یک مقداری با تأخیر مواجه شد؛ اطلاعاتی را خواستند و ما هم پاسخ دادیم و پیگیریم.

نوری افزود: البته طرحی در مجلس در حال بررسی است که بر آن اساس، احتمال حذف آزمون مهرآفرین وجود دارد.

به گزارش فارس، قرار بود 70 هزار نیروی طرح مهرآفرین بعد از برگزاری آزمون، بتوانند از مزایای طرح رتبه‌بندی معلمان بهره‌مند شوند. / فارس

 آزمون معلمان مهرآفرین کی برگزار می شود؟

مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف معلمان مهرآفرین، اظهار داشت: معلمان مهرآفرین طبق قانون جذب آموزش و پرورش شدن و در حال انجام کار خود هستند اما طبق قانون این معلمان طی 5 سال بایستی استخدام رسمی می‌شدند اما متاسفانه به علل مختلفی  بعد از 10 سال هنوز استخدام نشده اند تا مشمول رتبه بندی معلمان شود.

وی افزود: در قانون رتبه بندی معلمان قید نشده است که معلم پیمانی یا رسمی بنابراین طبق قانون معلمان مهرآفرین باید از مزایای قانون رتبه بندی برخوردار شوند اما متاسفانه آیین نامه ای که تنظیم شده است معلمان رسمی را قید کرده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با توجه به پیگیری های مجلس قرار شده است که معلمان مهرآفرین یک آزمونی بدهند تا نفرات قبول شده جزو رتبه بندی معلمان قرار بگیرند اما این موضوع مورد تایید مجلس نبود ولی سازمان امور استخدامی کشور معتقد است که باید یک آزمون قبولی در پرونده این افراد وجود داشته باشد.

اسماعیلی تصریح کرد: هنوز هم معلمان مهر افرین به گرفتن آزمون معنرض هستند زیرا معتقدند افرادی که 10 سال سابقه دارد نیاز به آزمون ندارند و این حق را هم به این معلمان می‌دهیم اما ساطمان استخدامی کشور نیز اصرار دارد که چنین آزمونی در پرونده معلمان باشد از این رو قرار شد در اواخر مهر ماه آزمون داخلی برای معلمان مهرآفرین برگزار شود تا بعد از آن رتبه بندی برای این معلمان نیز اجرایی شود./ تسنیم

زمان واریز فوق‌العاده رتبه‌بندی برای معلمان مهر آفرین

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست با مسؤولان آموزش و پرورش ونزوئلا که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر جزئیات و زمان برگزاری آزمونی برای معلمان مهرآفرین اظهار کرد: نماینده سازمان امور اداری و استخدامی امروز بازدیدی از وزارتخانه جهت سنجش آمادگی زیرساخت‌های برگزاری آزمون داشت که اگر زیرساخت‌ها تایید شوند، قرار است آزمون ۲۲ مهرماه برگزار شود.

وی افزود: البته ممکن است که با دیرتر پاسخ دادن این سازمان، انجام آزمون به پایان مهرماه موکول شود. البته ما نظرمان این است هر زمان مجوز صادر کنند، انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره زمان واریز فوق‌العاده رتبه‌بندی برای معلمان مهر آفرین نیز گفت: برای پرداخت فوق‌العاده رتبه‌بندی مهرآفرینان، بخشی از مبلغ به خزانه رفته است و امروز صبح پیگیر این موضوع شدم که ان شاءالله پرداخت شود.

نوری درباره پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی نیز عنوان کرد: امروز پیگیر این موضوع نیز شدم. روز گذشته در هیئت دولت این موضوع را مطرح کردم که پاداش‌ها یک دفعه برای این افراد واریز شود و در پاسخ عنوان شد که ۲۰ درصد مبلغ به خزانه فرستاده شده و بخشی دیگر را هم می‌خواهند بفرستند.

وی در ادامه پیرامون توزیع کتب درسی دانش‌آموزان گفت: هر دانش‌آموزی که کتاب به دستش نرسیده، باید رسیدگی شود. هر دانش‌آموزی که کتاب ندارد، اعلام کند تا کتاب برایش ارسال شود. البته تعدادی از دانش آموزان در سامانه ثبت نام نکرده‌اند و احتمال دارد که بخواهند از کتاب‌های سال گذشته سایر دانش آموزان استفاده کنند یا هنوز انتخاب رشته نکرده باشند. با ثبت نام در سامانه، کتاب به مدرسه ارسال می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره کمبود معلم در آغاز سال تحصیلی نیز اظهار کرد: هر مدرسه‌ای که معلم ندارد، باید سریع معلم تخصیص داده شود و مشکلی در این زمینه نداریم.

نوری با اشاره به نیروهای خرید خدمات نیز گفت: باتوجه به اینکه در برخی استان‌ها تبدیل وضعیت مشمولان قانون تعیین تکلیف و ایثارگران انجام شد، تعداد نیروهای خرید خدمات در برخی استان‌ها مانند لرستان، مازاد شد. نیروی خرید خدمات در مواقع نیاز به کارگرفته می‌شود.

وی درباره پذیرفته‌شدگان آزمون نهضت سوادآموزی در سال گذشته که دوره هم گذرانده‌اند اما هنوز به کار گرفته نشده‌اند اظهار کرد: هرکدام جزو مشمولان قانون تعیین تکلیف باشند از اول مهر باید سرکلاس حاضر شوند. تعیین تکلیف‌شدگان این قانون از اول مهر باید سرکلاس باشند؛ مگر در جایی که مازاد باشد. افراد مازاد هم اگر در نقاط و استان هایی دارای کمبود، حاضر شوند، در خدمت آنها هستیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات سرویس مدارس عنوان کرد: پیمانکاران تمکین نکردند، دیروز هم جلسه‌ای داشتیم. شهر تهران این گونه است. طبق گزارش مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، تاکسیرانی ۴۰۰۰ تاکسی را در اختیار قرار داده است که این مشکل سرویس رفع شود. نرخ‌گذاری سرویس مدارس را شورای شهر انجام می‌دهد و به ما ابلاغ می‌شود. سرویس را هم گردن مدرسه می‌اندازند، مدرسه باید کار تعلیم و تربیت را انجام دهد و سرویس یکی از دغدغه‌های ما شده است. در شهرداری تهران، همکاری ها خوب بوده است و انتظار داریم پیمانکاران هم آنچه که منصفانه است از مردم بگیرند.

نوری درباره استخدام سرایداران مدرسه گفت: بحث کمبود سرایدار را در جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور مطرح کردیم و قرار شد در اولویت قرار بدهیم و تعدادی سرایدار جذب کنیم. اگر امسال ۱۰ هزار نفر جذب شود، عدد مناسبی است.

منبع: فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها