خبر داغ برای معلمان | جدیدترین وضعیت رتبه بندی معلمان

کد خبر: 1206918

بر اساس وعده وزیر آموزش و پرورش قرار است تا پایان اسفند 1401 رتبه‌ بندی معلمان به سرانجام رسیده و کار به معنای واقعی در این حوزه شروع شود.

خبر داغ برای معلمان | جدیدترین وضعیت رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش از تعیین تکلیف رتبه بندی معلمان تا پایان سال جاری خبر داد.

یوسف نوری در نشست با فرهنگیان و معلمان مشگین‌شهر اظهار کرد: معلمان بعد از سه سال شرایط سخت کرونایی در سال تحصیلی جاری خوش درخشیدند و شرایط مطلوب و مناسبی را در حوزه آموزشی و تربیتی در کشور شاهد هستیم.

وی به دغدغه معلمان در مورد رتبه‌بندی اشاره کرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است تا همه معلمان تا پایان اسفند ماه شامل رتبه‌ بندی شوند و حتی رایزنی‌های جدی را انجام دادیم تا مهرآفرینان نیز در قالب طرح رتبه‌بندی از مزایای آن استفاده کنند.

وی گفت: تاکنون 26 هزار میلیارد تومان در قالب قانون رتبه بندی به معلمان پرداخت شده است و مابقی مبلغ نیز تا یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

نوری طولانی بودن صدور رتبه برای اساتید دانشگاه را یادآور شد و اظهار کرد: در دانشگاه‌ها اعطای رتبه حداقل ۲ سال طول می‌کشد و یک استاد دانشگاه با ارائه مدارک و مستندات واقعی بعد از ۲ سال رتبه مورد نظر را به دست می‌آورد در حالی که دانشگاه‌ها سالانه سه هزار استاد را در جایگاه رتبه‌بندی قرار می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما در آموزش و پرورش در مدت یک سال سعی کردیم تا مراحل مختلف رتبه‌ بندی را اجرا کنیم که تاکنون برای ۴۰۰ هزار نفر فرهنگی صدور احکام انجام شده و تا پایان اسفندماه تمام احکام رتبه‌بندی معلمان صادر خواهد شد.

نوری از معلمان خواست تا قانون، آئین‌نامه و شیوه‌نامه رتبه‌بندی را به دقت مورد مطالعه قرار دهند تا بدون مقایسه یکدیگر بتوانند بر اساس مدارک و مستندات بارگذاری شده، رتبه خود را احراز کنند.

وی اضافه کرد: به جای مقایسه همدیگر بهتر است وضعیت خودمان را با معیارهای ارائه شده در آئین‌نامه و شیوه‌نامه مورد بررسی قرار دهیم هر چند که تجربه‌، مدرک و سنوات در این فرآیند تأثیرگذار است اما به شکل مطلق تعیین‌کننده رتبه معلمان نخواهد بود.

نوری تاکید کرد: اجازه حق‌کشی و ضایع شدن حقوق دیگران را در رتبه‌بندی نخواهیم داد و سعی ما بر این است تا معلمان بر اساس مدارک و مستنداتی که ارائه کردند، در جایگاه رتبه‌ بندی واقعی قرار گرفته و از مزایای آن نیز استفاده کنند.

وی بیان کرد: رتبه‌بندی در کنار داشتن مزایای مختلف، کیفیت کار معلم را نیز ارتقا خواهد داد و ما به راحتی می‌توانیم همپای اساتید و هیئت علمی دانشگاه‌ها شرایط تحصیلی و مطلوب فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی را انجام دهیم.

نوری در ادامه سخنان خود اظهار کرد: اجازه نخواهیم داد تا این طرح با انحراف روبه‌رو شده و یا در حد یک اضافه پرداختی باقی بماند بلکه بهتر است با شایستگی تمام و قوت و قدرت طرح رتبه‌بندی در مراحل مختلف اجرا شده و معلمان به جایگاه شایسته مد نظر دست پیدا کنند.

وی به تبدیل وضعیت نیروها نیز در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: ۳۳ هزار نفر تاکنون در کشور تعیین تکلیف شدند و تا پایان اسفندماه شرایط خوبی برای استخدام ۲۰ هزار نفر نیز در کشور مهیا می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در مورد تبدیل وضعیت نیروهای نهضتی بعد از سال ۹۲ نیز افزود: طرحی را مجلس در این زمینه مصوب کرده اما ایرادات آن در حال برطرف شدن است و امیدواریم سال آینده به شکل روشن و واضح تعیین تکلیف این نیروها را نیز شاهد باشیم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها