اخبار جنگ اوکراین | سقوط 60 جنگنده اوکراین

کد خبر: 1209237

فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا گفت، پدافند هوایی روسیه متحرک است و این امر کار نیروی هوایی اوکراین را دشوار کرده است.

اخبار جنگ اوکراین | سقوط 60 جنگنده اوکراین

فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا گفت، پدافند هوایی روسیه متحرک است و این امر کار نیروی هوایی اوکراین را دشوار کرده است.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا مستقر در اروپا به صراحت گفت که نیروی هوایی اوکراین در نبرد هوایی با روسیه ده‌ها جنگنده خود را از دست داده است.

 به گزارش وبگاه «ایر اند اسپیس فورسز» فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا، گفت که از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، کی‌یف ۶۰ جنگنده از دست داده است.

 ژنرال «جیمز بی هکر» فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا در این باره گفت که روسیه نیز شماری جنگنده از دست داده و این به دلیل دفاع هوایی و موشکی یکپارچه اوکراین است.   

وی افزود: «روسیه بیش از ۶۰ جنگنده اوکراینی را سرنگون کرده است. البته هر دو طرف در  دفاع هوایی و موشکی یکپارچه بسیار موثر بوده‌اند و به همین دلیل است که آنها بر فراز کشور یکدیگر پرواز نمی‌کنند.»

 به گفته وی، پدافند هوایی روسیه در روسیه، بلاروس و بخش‌هایی از اوکراین توانایی حرکت در اطراف را دارد و این امر، استفاده از نیروی هوایی اوکراین را در ضدحملات ترکیبی که اوکراینی‌ها برای بهار و تابستان برنامه ریزی می‌کنند، دشوار کرده است.

هکر گفت: «جنگنده‌های اوکراینی کار زیادی انجام نمی دهند. آنها نمی‌توانند بروند و پشتیبانی هوایی نزدیک انجام دهند.»

این در حالی است که ایالات متحده تلاش کرده نیروی هوایی اوکراین را با موشک‌های ضد تشعشع «ای جی ام هارم»  تقویت کند.

هکر گفت: «اخیرا، ما به اوکراینی‌ها مهمات دقیق داده‌ایم، اما خلبانان اوکراینی همچنان باید در ارتفاع پایین پرواز کنند تا هواپیمای خود را برابر موشک‌های زمین به هوای روسیه نجات دهند.»

چندی قبل سازمان امنیت و همکاری در اروپا که بر تقویت نظامی روسیه قبل از تهاجم فوریه نظارت داشت به استقرار تعداد زیادی سامانه جنگال روسیه در شرق اوکراین اشاره  و اعلام کرد که خلبانان جنگنده نیروی هوایی اوکراین اثرات تشدید پارازیت روسیه را احساس کردند. هنگامیکه یگان‌های جنگال روسیه شروع به استقرار کردند، خلبانان اوکراینی دریافتند اغلب ارتباطات  آن‌ها و تجهیزات ناوبری اختلال می‌شود و رادارشان از کار می‌افتد /فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها