زمان دور جدید ثبت نام وام خود اشتغالی سربازها |کدام سرباز ها مشمول وام 150 میلیونی شدند؟

کد خبر: 1242036

مشاورعالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه فعلا ثبت نامی برای وام خود اشتغالی سربازها نداریم گفت: تا به امروز وام‌های خود اشتغالی به ۱۶ هزار , ۲۹۸ سرباز مهارت دیده پرداخت شده است.

زمان دور جدید ثبت نام وام خود اشتغالی سربازها |کدام سرباز ها مشمول وام 150 میلیونی شدند؟

سردار موسی کمالی مشاورعالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت پرداخت وام‌های خود اشتغالی سربازان مهارت دیده در سال 1402 اظهار کرد: سال گذشته از محل بودجه تبصره 16 در سطح کشور اعتباری اختصاص داده شد که با همراهی دستگاه‌های دولتی و بر اساس دستورالعمل تبصره 16 وام به سربازان مهارت دیده اعطا شد.

وی افزود: ثبت نام این وام‌ها از اواخر پاییز سال 1401 آغاز شد و بیش از 63 هزار نفر ثبت نام کردند که از ابتدای زمستان سال گذشته بانک‌های عامل و سهمیه‌ها مشخص و شروع به پرداخت وام کردیم.

مشاورعالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ادامه داد: پرداخت وام‌ها در چند مقطع تمدید شد و تا پایان تیرماه سال 1402 مشغول پرداخت تسهیلات سال گذشته بودیم و موفق به پرداخت وام به 16 هزار و 298 نفر از افراد شدیم.

سردار کمالی با بیان اینکه 2 همت یا همان 2 هزار میلیارد تومان عدد این وام‌ها بود گفت: برای سال 1402 نیز پرداخت وام به افرادی که سال گذشته موفق به دریافت تسهیلات نشدند را از طریق تبصره 18 داریم که امسال نیز 2 همت برای اشتغال سربازان در نظر گرفته شده است.

مشاورعالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات نیز در اختیار استانداری‌ها است و می‌تواند این اعتبار را به بیش از 2 همت برساند افزود: امسال به افرادی که سال گذشته ثبت نام کرده بودند وام‌ها اعطا می‌شود، اما ثبت نام جدیدی تا پرداخت 40 هزار پرونده قبلی نداریم.

وی ادامه داد: سقف وام‌ها برای سربازان مهارت دیده در سال گذشته 150 میلیون تومان بود که امسال نیز شورای پول و اعتبار سقف وام را همان 150 میلیون تومان در نظر گرفته است، البته ممکن است این عدد تغیراتی داشته باشد.

سردار کمالی تاکید کرد: چون پرونده‌های زیادی از سال گذشته باقی مانده، امسال  ثبت‌نام جدیدی نداریم لذا سربازان منقضی خدمت از مراجعه به وظیفه عمومی استان ها و پلیس +10 خودداری کنند، ولی از آنجا که سربازان منقضی خدمت تا 5 سال می‌توانند وام دریافت کنند انشاالله در سال آینده امکان ثبت نام جدید فراهم شود.

وی همچنین افزود : سامانه سرباز ماهر قبلی به دلیل اتمام قرارداد با شرکت پشتیبان تعطیل شده، لذا امکان ثبت نام برای استفاده از مشوق ها وجود ندارد. اما سامانه جدیدسرباز ماهر  طراحی شده که انشاالله  از پاییز امسال فعالیت آن شروع خواهد شد و افراد واجد شرایط میتوانند برای دریافت مشوق ها در سامانه جدید سرباز ماهر ثبت نام کنند.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها