بارش باران در نواحی جنوبی کشور /بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها

کد خبر: 1252496

در نوار شمالی کشور روند تدریجی افزایش دما انتظار می‌رود.

بارش باران در نواحی جنوبی کشور /بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها

در مناطقی از سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

در نوار شمالی کشور روند تدریجی افزایش دما انتظار می‌رود.

بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌های کشور

سازمان هواشناسی از بارش‌های شدید در برخی مناطق کشور طی امروز و کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور طی روز دوشنبه آینده خبر داد.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش‌های امروز برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان است. خلیج‌فارس،‌ تنگه هرمز و دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی شده است.

روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده جو آرامی برای کشور پیش‌بینی شده است. روز دوشنبه آینده با نفوذ جریانات خنک شمالی، ضمن کاهش نسبی دما در اردبیل، استان‌های ساحلی دریای خزر و در ادامه در شمال شرق، برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه هفته آینده علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش‌های پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد روی می‌دهد. دریای خزر نیز روز دوشنبه مواج خواهد بود./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها