خبر مهم درباره فرمول جدید رتبه بندی معلمان | واریزی شگفت انگیز به حقوق معلمان بازنشسته

کد خبر: 1272040

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه از نظر ما پرونده رسیدگی به اعتراضات رتبه بندی معلمان بسته شده است و فعلا و در این مرحله اعتراض نسبت به رتبه بندی ممکن نیست، گفت: شرایط اعتراض نسبت به رتبه و اینکه معلمان در چه مقاطعی می‌توانند تقاضای رتبه جدید کنند، در آیین نامه جدید تعیین می‌شود.

خبر مهم درباره فرمول جدید رتبه بندی معلمان | واریزی شگفت انگیز به حقوق معلمان بازنشسته

علی فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تدوین آیین نامه جدید رتبه بندی معلمان که در حال نهایی شدن است، درباره نحوه رسیدگی به اعتراضات معلمان درباره رتبه‌های خود طبق آیین نامه جدید، اظهار کرد: اعلام کردیم که اعتراضات بسته شده چون فرآیند رتبه بندی معلمان اینطور نیست که یکجا همه معلمان را رتبه بندی کرده و یکجا همه اعتراضات را بررسی و پاسخ دهیم. این رتبه بندی و اعلام ثبت اعتراضات و بررسی اعتراضات به عنوان گام نخست برای آغاز فرآیند رتبه بندی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش برای رتبه بندی فرصتی قائل شد تا معلمان اعتراضات خود را ثبت کنند، یادآور شد: همه اعتراضات بررسی و نتایج اعلام شد. اعلام کردیم که اگر معلمان در این زمینه باز هم سوال یا ابهامی دارند در سامانه «گفتگو» سوال خود را مطرح کنند تا پاسخ گیرند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه در صورت طرح سوال در سامانه گفتگو امکان ارتقای رتبه معلمان وجود دارد؟، عنوان کرد: به همه سوالات و ابهامات در سامانه مذکور پاسخ داده می‌شود اما اگر فردی در سامانه گفتگو سوالی مطرح کند و قبل‌تر در بازه ثبت اعتراضات در سامانه اعتراضات نیز ثبت اعتراض کرده باشد، مشکل او بررسی شده و حل می‌شود.

وی ادامه داد: اما افرادی که پیش‌تر در سامانه اعتراضات، اعتراض خود را ثبت نکرده بودند اکنون باید صبر کنند تا ببینند زمان ثبت اعتراضات بعدی را کی اعلام می‌کنیم. بنابراین اینطور نیست که هر کسی هر وقت خواست نسبت به رتبه خود اعتراض کند. از نظر ما پرونده رسیدگی به اعتراضات رتبه بندی بسته شده است و ثبت اعتراض در این مرحله دیگر ممکن نیست چون عملا تمامی اعتراضات در این مرحله بررسی شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش افزود: همانطور که یک استاد دانشگاه ممکن است ۱۰ سال استادیار باشد، در این ۱۰ سال مستندات و مدارک خود را برای ارتقای رتبه به دانشیاری آماده کند و قبل از تقاضای دانشیاری، شرایط خود را با آیین نامه ارتقای دانشگاها می‌سنجد، معلمان نیز باید پس از نهایی شدن آیین نامه جدید، شرایط خود را برای ارتقای رتبه ناظر به آیین نامه جدید بسنجند و ارزیابی کنند.

فرهادی با بیان اینکه در آیین نامه جدید، رتبه بندی بین هر رتبه‌ای که معلم می‌گیرد با رتبه بندی او، «زمان» پیش بینی شده است، توضیح داد: مثلا بین رتبه مربی تا استادیار و استادیار تا دانشیار زمان معینی مشخص شده است. همانطور که در دانشگاه تا ۴ سال از استادیاری فرد نگذرد نمی‌تواند تقاضا دانشیاری کند. پس از نهایی شدن آیین نامه جدید، معلملن باید آن را دقیق مطالعه کنند و به این شرایط و زمان بندی جدید مسلط شوند. نظام رتبه بندی نظامی است که باید تقویم داشته باشد و اینطور نیست که هرموقع خواستیم به رتبه اعتراض کنیم.

به گفته وی، آیین نامه رتبه بندی معلمان همانند آیین نامه ارتقای رتبه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هر سال خود را بهبود می‌دهد و متناسب با اقتضائات آموزشی و پرورشی، مبتنی بر نیاز جامعه، نیاز معلمان و تکنولوزی آموزشی و کتب درسی تغییر می‌کند.

سخنگوی آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه بازه زمانی خاصی برای ثبت اعتراضات در آیین نامه جدید رتبه‌بندی پیش بینی می‌شود؟، گفت: بله شرایط اعتراض نسبت به رتبه و اینکه معلمان در چه «مقاطعی» می‌توانند تقاضای رتبه جدید کنند در آیین نامه جدید تعیین می‌شود. اینکه اگر رتبه معلم رد شد چطور می‌تواند اعتراض کند و مرجع رسیدگی نهایی به اعتراضات کیست؟ در آیین نامه جدید تعریف می‌شود./ایسنا

واریزی شگفت انگیز به حقوق معلمان بازنشسته

صندوق بازنشستگی کشوری به تازگی اعلام کرد که 50 هزار و 500 نفر از بازنشستگان سال‌های 1400 و 1401 مشمول نظام رتبه‌بندی معلمان شدند.

به طور کلی 2000 میلیارد تومان بار مالی ناشی از اجرای رتبه‌بندی معلمان است و به طور میانگین باید برای هر فرد 37 میلیون و 200 هزار تومان معوقه پرداخت شود.

حقوق معلمان بازنشسته پرپول شد

به گزارش روابط عمومی اداره صندوق بازنشستگی اصفهان، رضا فیضی نژاد روز شنبه در حاشیه حضور در اداره صندوق بازنشستگی اصفهان افزود: هر چند قانون رتبه بندی معلمان در سال ۱۴۰۰ مصوب شد اما در عمل احکام کارگزینی ذینفعان در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ توسط آموزش و پرورش صادر شد.

وی اظهار داشت: به این دلیل برای مستخدمینی که در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، چون پرونده پرسنلی آن ها هنگام صدور حکم بازنشستگی، بدون امتیاز رتبه بندی در احکام کارگزینی بود، در عمل امکان اعمال رتبه بندی برای آن ها در آن مقطع زمانی ممکن نبود.

معاون فنی و امور بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری افزود: بر این اساس رتبه بندی احکام بازنشستگان در سالجاری در دستور کار قرار گرفت و فایل اطلاعات ۶۲ هزار نفر از آن ها از طرف وزارت آموزش و پرورش دریافت شد.

وی ادامه داد: پس از بررسی تعداد ۵۰ هزارو ۵۰۰ نفر مشمول دریافت مابه التفاوت ناشی از اجرای احکام اصلاحی شدند.

فیضی با بیان اینکه میانگین رقم مابه التفاوت برای هر کدام از این افراد را در طول اجرای قانون رتبه بندی ( ۶ ماهه دوم ۱۴۰۰ تا پایان ۱۴۰۱ ) ماهیانه تا پایان سال با تامین اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت می شود، یادآور شد: مرحله اول این اقدام ساعاتی پس از پرداخت حقوق آذر به حساب ذینفعان واریز شد.

معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری افزود: افرادی که بازنشسته سال ۱۴۰۱ بوده و احکام آنان صادر نشده جزء مواردی هستند که مشخصات آنان در فایل ارسالی از سوی وزارت آموزش و پرورش نبوده و بنابراین احکام این افراد پس از ارسال مشخصات از سوی وزارت آموزش و پرورش قابل بررسی و اصلاح خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: استان اصفهان بالغ بر ۱۱۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش دارد که حدود تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ حکم بابت مشمولان رتبه بندی صادر شده است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد