آماده‌باش پلیس راهور برای مدیریت ترافیک شب عید

کد خبر: 1279488

آماده‌باش پلیس راهور برای مدیریت ترافیک شب عید در شهرهای کشور

 آماده‌باش پلیس راهور برای مدیریت ترافیک شب عید

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از آماده‌باش پلیس راهور برای مدیریت ترافیک شب عید در معابر شهرهای سراسر کشور خبر داد.

 سرهنگ احمد شیرانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره تمهیدات پلیس راهور در ایام پایانی سال اظهار کرد: به دلیل نزدیک شدن به روزهای پایانی سال  شاهد رشد چشمگیر ترددها و سفرهای درون‌شهری در  برخی مناطق و معابر شهری  تهران و سایر شهرها به به خصوص در اطراف مراکز خرید هستیم و همین موضوع باعث اشباع ظرفیت محدود شبکه معابر شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد: افزایش سفرهای درون‌شهری در روزهای پایانی سال به ویژه در معابر منتهی به مراکز خرید باعث ایجاد ترافیک‌های سنگین خصوصاً در  معابر منتهی به مراکز خرید می شود و در همین راستا نیز پلیس راهور  با به‌کارگیری تمام توان عملیاتی و بهره‌گیری از تجهیزات و سامانه‌های هوشمند نظارتی و اتخاذ تمهیدات ترافیکی اقدامات لازم را برای تسهیل در تردد هموطنان و روان‌سازی ترافیک انجام می‌دهد.

شیرانی در همین راستا نیز از مردم خواست که با توجه به افزایش تردد در مراکز خرید در روزهای پایانی سال، با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با صبوری و رعایت حقوق دیگران با پلیس برای تسهیل و روانی ترافیک همراهی و مشارکت بیشتری داشته باشند و در صورت مراجعه به بازار  و مراکز خرید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند چرا که این موضوع علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، به کاهش ترافیک سنگین نیز کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه لازم است که از توقف‌های دوبله و منجر به سد معبر و پارک‌های حاشیه‌ای غیرمجاز پرهیز شود، گفت: رانندگان عزیز در این ایام با توجه به تردد بیشتر عابران احتیاط‌های لازم را در هنگام رانندگی به عمل آورده و ضمن رعایت حق تقدم عابرین از هرگونه توقف در گذرگاه‌های عابر پیاده خودداری کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین گفت: لازم است رانندگان در صورت وقوع تصادفات خسارتی در معابر برای جلوگیری از سد معبر و اخلال در تردد سایر خودروها، سریعاً خودرو را کنار کشیده و مسیر را باز کنند. همچنین توصیه می‌شود از صحنه تصادف خود عکسبرداری یا محل قرار گرفتن خودرو و چرخ‌ها را علامت‌گذاری کنند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها