آیا ادارات فردا شنبه ۱۱ فروردین به علت شب قدر تعطیل شد؟ | شنبه 11 فروردین 1403 تعطیل است؟

کد خبر: 1282369

جزئیات تعطیلی ادارات فردا شنبه 11 فروردین را به علت شب قدر در این مطلب مطالعه کنید.

آیا ادارات فردا شنبه ۱۱ فروردین به علت شب قدر تعطیل شد؟ |  شنبه 11 فروردین 1403 تعطیل است؟

جزئیات تعطیلی ادارات فردا شنبه 11 فروردین را به علت شب قدر در این مطلب مطالعه کنید.

به نقل از باغستان نیوز، برای بسیاری از کارمندان بخش دولتی و خصوصی این سوال مطرح شده است که آیا ادارات فردا شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ به علت شب قدر تعطیل است یا خیر؟

تعطیلی ادارات فردا شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ صحت دارد؟

همه ادارات فردا شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ باز هستند و ممکن است به علت شب قدر، با تاخیر ساعت شروع کاریشان تغییر کند.

آیا ادارات فردا شنبه ۱۱ فروردین به علت شب قدر تعطیل است؟

آیا ادارات فردا شنبه ۱۱ فروردین به علت شب قدر تعطیل است؟ در هر صورت شایعه تعطیلی ادارات برای روز شنبه یازدهم فروردین صحت ندارد و هیچ اداره ای یا نهادی تعطیل نیست.

در بعضی از کانال‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های زرد خبری دروغ مبنی بر اینکه ادارات روز شنبه یازدهم فروردین تعطیل است، دست به دست مردم می چرخد که این خبر از اساس شایعه و کذب است.

اخبار موثق را از خبرگزاری های رسمی دنبال نمایید و بدانید ایونا نیوز هم یکی از این سایت‌های موثق در زمینه اطلاع رسانی فوری می باشد.

به گزارش سرویس خبری دیلی تلگراف به نقل از سرگرمی روز به دلیل قرار گرفتن شب های قدر ماه رمضان امسال در بین تعطیلی به مناسبت شهادت امام علی (ع) و سیزده بدر احتمال تعطیلی شنبه 11 فروردین 1403 را قوت بخشیده است.

این روزه ها روزه داران به دنبال اخبار تعطیلی شنبه به خاطر عید فطر هستند. فروردین 1403 بسیار متفاوت از سال های گذشته آغاز شد، به طوری که عید نوروز و روزهای ماه مبارک رمضان بایکدیگر تداخل شدند. حالا تعطیلی شنبه 11 فروردین 14033 به دلیل قرار گرفتن در بین تعطیلات رسمی و عمومی این شایعه را ایجاد کرده است که تعطیل است.

فعالیت کاری ادارات از 5 فروردین 1403 آغاز شده است و تا پنجنشبه 9 فروردین ماه ادامه دارد. اما از 9 فروردین تا 13 فروردین ماه نیز به مدت 5 روز تعطیلات رسمی در تقویم شمسی ثبت شده است. اما روز شنبه 11 فروردین ماه 1403 تعطیل نیست و فقط در بین تعطیلی قرار گرفته است.

روزهای 12 و 13 فروردین ماه مصادف با شب های قدر و شهادت حضرت امام علی (ع) است که البته روز طبیعت نیز در این ایام قرار گرفته است. حالا به این بهانه برخی از رسانه ها خبر از تعطیلی شنبه 11 فروردین ماه مصادف به روز ضربت خوردن حضرت علی (ع) خبر داده اند که باید دید نظر دولت در این باره چیست؟

نظر دولت و مجلس درباره تعطیلی شنبه

 کلیات لایحه کاهش ساعت کاری کارکنان دولت به ۴۰ ساعت در هفته و افزایش تعطیلات پایانی آخر هفته به تصویب مجلس رسیده است و هم‌اکنون نمایندگان باید دراین‌باره تصمیم‌گیری کنند.

دولت چندین ماه پیش بود که لایحه‌ای برای کاهش ساعت کاری کارکنان دولتی در هفته از 44 ساعت به 40 ساعت و هم‌چنین افزایش تعطیلات پایانی هفته به دو روز را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده بود.

نمایندگان مجلس در جلسۀ روز یکشنبه 20 اسفند 1402 با کلیات این لایحه موافقت کردند. در صورتی که این مصوبه به تأیید شورای نگهبان برسد، کنار کاهش چهارساعتۀ ساعت کاری کارکنان دولتی در هفته، باید تعطیلات پایان هفته افزایش یابد.

میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت تسنیم، درباره سرانجام این مسئله و نظر دولت دراین‌باره گفت: تعطیلی جمعه طبق قانون اساسی است ولی تعطیلی غیر از جمعه باید در هیئت وزیران بررسی شود و هیئت وزیران باید دراین‌باره تصمیم بگیرد.

وی هم‌چنین اخیراً از احتمال انجام نظرسنجی از عموم مردم سخن گفته بود.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس دراین‌باره گفته است: در لایحه جدید که 5 روز کاری دارد، دولت می‌تواند شنبه یا پنجشنبه را تعطیل کند یا مثلاً تعطیلات را بخشی کند؛ مثلاً بگوید نهادهایی که با خارج از کشور در ارتباطند، شنبه تعطیل شوند و بقیه پنجشنبه.

این لایحه هم‌اکنون در دست مجلس یازدهم است و باید منتظر ماند تا نمایندگان چه‌تصمیمی اتخاذ خواهند کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها