پیش بینی خوشحال کننده از زمان پایان شیوع ویروس کرونا!

کد خبر: 1053163

مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که اوایل سال ۲۰۲۲ شیوع ویروس کرونا پایان می‌یابد.

ویروس کرونا از اوایل سال 2020 در جهان شروع به گسترش کرد. ویروس کرونا در دسامبر 2020 به یک اپیدمی وحشتناک تبدیل شد. ویروس کرونا هنوز گریبانگیر جهان است و با وجود تلاش های برای ساخت واکسن هنوز از بین نرفته است. ویروس کرونا احتمالا تا سال اینده هم به طور کامل از بین نخواهد رفت. حال سازمان بهداشت جهانی زمان پایان ویروس کرونا را پیش بینی کرده است. 

پیش بینی سازمان جهانی بهداشت از زممان پایان ویروس کرونا

مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که اوایل سال ۲۰۲۲ شیوع ویروس کرونا پایان می‌یابد.

ویروس کرونای انگلیس

«هانس کلوگه»، مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت پیش بینی کرد که اوایل سال ۲۰۲۲ شیوع کرونا پایان خواهد یافت.

به گزارش شبکه «دی آر» دانمارک، این مقام سازمان حهانی بهداشت می‎گوید «بدترین سناریو پایان یافته است و ما در مقایسه با سال ۲۰۲۰ و زمانی که شیوع ویروس کرونا آغاز شد، چیز‌های بسیار بیشتری در این باره می‌دانیم.»

به گفته وی، «سال آینده ویروس از بین نخواهد رفت، اما نیازی به محدودیت‌ها نخواهد بود.»

پایان ویروس کرونا را نمی‌توان تعیین کرد

این مقام سازمان جهانی بهداشت با این وجود تاکید کرد «این تنها یک پیش بینی است چرا که تاکنون کسی نمی‌تواند به طور دقیق روند توسعه وضعیت اپیدمیولوژیکی را تشریح کند.

ویروس کرونا

وی در اظهارات خود از کشور‌های اروپایی خواسته تا به محض پایان واکسیناسیون کادر درمان و گروه‌های در معرض خطر، واکسن را با دیگر کشور‌ها نیز در اشتراک بگذارند.

مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه از میان ۳۴ کشور با سطح درآمد بالا، ۳۳ کشور در حال واکسیناسیون گروه‌های دارای اولویت هستند، افزود «از میان ۱۵ کشور با درآمد‌های متوسط نیز ۷ مورد در حال انجام واکسیناسیون هستند، اما هنوز هیچ یک از کشور‌های فقیر برای واکسیناسون اقدامی انجام نداده اند.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت