در گفتگو با فردا مطرح شد؛

محمدرضا خباز: عارف شایسته نامزدی در انتخابات1400است و تأییدصلاحیت هم می‌شود

کد خبر: 1050738

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت:در این دوره اگر آقای عارف نامزد شود چون شایستگی های لازم را دارد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است و هیچ مشکلی به لحاظ فردی و خانوادگی ندارد بنابراین به احتمال قریب به یقین تأیید صلاحیت خواهد شد.

گروه سیاسی فردا: اصلاح طلبان گرچه خود را ناامید نشان می دهند اما چهره های متعددی از این جریان بی صبرانه منتظرند تا نام نویسی نامزدها شروع شود آنها اعلام کاندیداتوری کنند. از جمله این افراد محمدرضا عارف را می توان مثال زد.

محمدرضا خباز در گفتگو با خبرنگار «فردا» درباره کاندیداتوری محمدرضا عارف در انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای عارف شخصیت توانمندی است، از لحاظ آی‌کی‌یو و بهره هوشی استعداد بسیار خوبی دارد، رتبه نخست دانشگاه تهران و معاون اول دولت اصلاحات بود و از «علمی» شخصیتی «برجسته»، از نظر «معنوی» شخصیتی «فرهیخته» و از نظر «خانوادگی» شخصیتی «مورد اعتماد» محسوب می شود.

وی جایگاه معاون اولی در دولت را مشابه جایگاه نخست وزیر خواند و افزود: در واقع پیگیری مسائل ریز و درشت اجرایی برعهده معاون اول رئیس جمهور است بنابراین من آقای عارف را شخصیت بسیار شایسته ای برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 می دانم.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به از خودگذشتگی محمدرضا عارف در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اظهار کرد: تا آن سال کسی را نمی شناختم که با وجود محبوبیت اجتماعی، ایثار کند و در این سطح تصمیم مهم بگیرد تا وحدت اصلاح طلبان حفظ شود. معتقدم آن تصمیم آقای عارف شرایط را برای رأی آوری آقای روحانی فراهم کرد.

وی درباره احتمال تأیید صلاحیت محمدرضا خباز در انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: آقای عارف در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 تأیید صلاحیت شد، در این دوره هم اگر نامزد شود چون شایستگی های لازم را دارد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است و هیچ مشکلی به لحاظ فردی و خانوادگی ندارد بنابراین به احتمال قریب به یقین تأیید صلاحیت خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره ضربه خوردن پایگاه اجتماعی محمدرضا عارف به علت عملکردش در مجلس دهم، تأکید کرد: گرچه خیلی از نمایندگان راه یافته به مجلس دهم با لیست ائتلاف امید رأی آورند اما بعد به دلیل مسائل دنیوی به سمت مقابل رفتند و فراموش کردند چه تعهد اخلاقی به مجموعه ائتلاف امید داشتند.

خباز افزود: اصلاح طلبان در مجلس دهم زیر 100 رأی موثر داشتند بنابراین اکثریت نبودند که بتوانند تصمیمات غالب را بگیرند. البته اگر تلاش بیشتری به خرج می دادند، وقت بیشتری می گذاشتند و از نظرات کارشناسان بیشتری استفاده می کردند، فراکسیون امید می توانست موفقیت های بهتری به دست آورد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت