نماینده مجلس: اگر ارز تک نرخی شود فساد از بین می رود

کد خبر: 1120029

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگر نظارت ها دقیق باشد قطعاً شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی نخواهیم بود و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

نماینده مجلس: اگر ارز تک نرخی شود فساد از بین می رود

محمد جواد عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد دولت در بودجه سال 1401  برای حذف ارز 4200 تومانی برای سال آینده، گفت: برای سال آینده یارانه نان و دارو قطعا حذف نخواهد شد و پیشنهاد دولت برای سایر اقلامی است که یارانه به آنها داده می شده است.

وی با تاکید براینکه چون در کشور سیستم قوی نظارتی نداریم  ارز دو نرخی باعث فساد شده است، ادامه داد: در راستای حل این مشکل با جلساتی که در کمیسیون با مسئولان ذی ربط از جمله وزرای صمت،  جهاد کشاورزی و اقتصاد  و رئیس بانک مرکزی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که حتماً نحوه پرداخت ارز 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی باید تعیین تکلیف شود.

نماینده داراب در مجلس با اشاره به راهکارهای موجود برای تعیین تکلیف این موضوع، عنوان کرد: یکی از راه ها ایجاد هماهنگی بین دستگاه های متولی ارز 4200 تومانی است و یک اقناع سازی باید در کف جامعه صورت گیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید براینکه اگر ارز  تک نرخی شود فساد از بین می رود، اظهار داشت:کمیسیون کشاورزی نیز به مسئولان مربوطه اعلام کرده است مادامی که زیرساخت ها آماده نشده باشد و انبارها از کالا دپو نباشد اجازه تک نرخی شدن ارز را ندارند و پس از مهیا شدن شرایط گزارش گیری می کنیم و پس از آن تصمیم گیری می شود.

عسگری با بیان اینکه پس از تک نرخی شدن ارز باید نظارت ها نیز افزایش پیدا کند، گفت: اگر نظارت ها دقیق باشد قطعاً شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی نخواهیم بود و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها