ماجرای تهدید وزیر صمت به استیضاح توسط برخی از نمایندگان سابق

کد خبر: 1120130

برخی گزارش‌ها حاکی از تهدید به استیضاح فاطمی امین توسط تعدادی از نمایندگان ادوار گذشته مجلس یا مشاوران آنان در واکنش به تغییرات در دست اقدام وزیر در انتصابات است.

ماجرای تهدید وزیر صمت به استیضاح توسط برخی از نمایندگان سابق

برخی از نمایندگان و مشاوران نمایندگان مجلس دهم در دولت تدبیر و امید وارد بدنه اجرایی و مدیریتی سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط با وزارتخانه‌های مختلف شده بودند که یکی از این محل‌ها شرکت‌های وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

اکنون با تصمیم سید رضا فاطمی امین وزیر صمت و امضای وزرای اقتصاد و دادگستری مسببان وضع موجود از برخی از شرکت‌ها به ویژه شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران کنار گذاشته شدند.

هرچند که تصمیم‌گیری برای مدیریت و اداره بخش‌های مختلف وزارتخانه‌ها از اختیارات قانونی وزیر محسوب می‌شود، اما برخی گزارش‌ها حاکی از تهدید به استیضاح وزیر توسط نمایندگان ادوار گذشته یا مشاوران نماینده‌های مجلس قبل در واکنش به تغییرات در دست اقدام وزیر در انتصابات است.

به عقیده تحلیل‌گران مستقل اوضاع کشور، تغییر در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت صمت که در پی ضعف مدیریت و گزارش‌های تخلفات مالی گسترده توسط نهادهای نظارتی صورت گرفت، گرچه مناسب است اما کافی نیست، بلکه همانگونه که رئیس دولت سیزدهم بر آن تاکید داشت نباید از بانیان وضع موجود استفاده شود.

گفتنی است نمایندگان مجلس نیز در گزارش‌های متعدد از ترک فعل‌های دستگاه‌های گوناگون دولت حسن روحانی و ارسال این گزارش‌ها به قوه قضاییه، خواهان رسیدگی دستگاه قضا به این تخلفات شده‌اند. /فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها