واکنش نماینده مجس به طرح ممنوع‌الخروج کردن دانشجویان هنجارشکن

کد خبر: 1187870

نماینده مردم اهواز در مجلس در واکنش به تدوین طرح ممنوع‌الخروج کردن دانشجویان هنجارشکن، گفت: این طرح را ندیدم و باید بگویم مسئولان و نمایندگان دنبال گفتگو با مردم و دانشجویان هستند.

واکنش نماینده مجس به  طرح ممنوع‌الخروج کردن دانشجویان هنجارشکن

نماینده مردم اهواز در مجلس در واکنش به تدوین طرح ممنوع‌الخروج کردن دانشجویان هنجارشکن، گفت: این طرح را ندیدم و باید بگویم مسئولان و نمایندگان دنبال گفتگو با مردم و دانشجویان هستند.

مجتبی یوسفی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر تدوین طرحی از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس برای ممنوع‌الخروج شدن دانشجویانی که تخلفات سیاسی یا جرایم سیاسی و امنیتی دارند، اظهار داشت: هر کدام از نمایندگان یک کارتابل شخصی دارند که می‌توانند در آنجا طرحی را پیشنهاد دهند.

وی بیان کرد: بنده به عنوان نماینده مجلس باید بگویم تا این لحظه طرحی درباره برخورد با دانشجویان معترض در مجلس ندیدم و چنین طرحی در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول نشده است. تا طرحی در مجلس رؤیت نشود، در صحن علنی مجلس اعلام وصول نشود و سپس در فرایند قانون‌گذاری قرار نگیرد، به عنوان یک طرح پیشنهادی لحاظ نمی‌شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: چندی پیش نیز دروغی درباره نمایندگان مجلس مطرح و گفته شد ۲۲۷ نماینده مجلس بیانیه‌ای را امضا کرده و گفته‌اند که باید بازداشت‌شدگان حوادث اخیر اعدام شوند که به هیچ وجه چنین مسئله‌ای وجود نداشت. بنگاه‌های شایعه پراکنی مانند بی بی سی و ایران اینترنشنال که به این موضوع دامن زدند، به جای دروغ‌پردازی درباره ایران بهتر است به عربستان سعودی که اسپانسر مالی آنان است، بگویند که برای اولین بار یک انتخابات در کشورش برگزار کند.

یوسفی تاکید کرد: عمده مسئولان از جمله نمایندگان مجلس این روزها در حال گفتگو با مردم، دانش آموزان و دانشجویان هستند، نه برخورد با آنان و تاکید ما آن است که همه دانش آموزان و دانشجویان فرزندان این ملت هستند. ما با آنان صحبت می‌کنیم و برخی از اوقات گله‌های آنان کاملاً به حق است. دانش آموزان، دانشجویان و دیگر اقشار جامعه باید بتوانند نقطه نظرات خود را مطرح کنند و ما مسئولان هم باید پاسخگوی مطالبات آنان باشیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری هر سال دیدار چهره به چهره با دانشجویان دارند و در این جلسات، دانشجویان سوالات و نکات چالشی مطرح می‌کنند و رهبر معظم انقلاب هم کاملاً پذیرای این مباحث هستند. در این شرایط و زمانی که در بالاترین سطح نظام چنین رویکردی وجود دارد، دیگر مسئولان هم قاعدتاً باید از همین مسیر پیروی کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده می‌توانم درباره مصوبات مجلس و طرح‌ها و لوایح اعلام وصول شده در صحن علنی صحبت کنم که تاکنون طرحی برای برخورد با دانشجویان مطرح نشده است. برخی از معاندان و رسانه‌های غربی به دنبال فاصله انداختن بین مسئولان و مردم هستند و به چنین مسائلی دامن می‌زنند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها