سرلشکر باقری: محور مقاومت از هنگام شهادت سردار سلیمانی ضعیف نشده

کد خبر: 1196096

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حقیقتاً محور مقاومت از هنگام شهادت سردار سلیمانی، بر قدرتش چندین برابر افزوده شده و هیچ‌گونه ضعفی و سستی در آن دیده نشده است.

سرلشکر باقری: محور مقاومت از هنگام شهادت سردار سلیمانی ضعیف نشده

مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) با حضور سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حسینیه این ستاد برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام «علی سعیدی» رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، سردار «محمد شیرازی» رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا، امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ «علی عبداللهی» معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ «جعفر اسدی» معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص)، حجت‌الاسلام «عبدالعلی گواهی» رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از کارکنان ستاد کل نیروهای مسلح، همرزمان سردار سلیمانی و فرماندهان دوران دفاع مقدس حضور یافتند.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم، اظهار داشت: شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یارانش پایان یک مسیر برای ایجاد مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی نخواهد بود؛ این شهادت طوفانی در میان ملل آزاده جهان به پا کرد، ملت‌ها را آگاه کرد و جهان را به تلاطم انداخت و این جریان قطعاً تا رسیدن به مقصد ادامه دارد.

سرلشکر باقری گفت: حقیقتاً محور مقاومت از هنگام شهادت سردار سلیمانی، بر قدرتش چندین برابر افزوده شده و هیچ‌گونه ضعفی و سستی در آن دیده نشده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: خداوند با شهادت حاج قاسم محبتی از ایشان در دل همه ملل مسلمانان و آزادیخواهان جهان ایجاد کرد که این وعده الهی بود. امروز با روح بزرگ این شهید والامقام پیمان می‌بندیم که راهش را تا جان در بدن داریم، ادامه دهیم.

وی با اشاره به تعابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سردار سلیمانی، گفت: ایشان تعابیر بلندی را در رسای شخصیت شهید سلیمانی بیان کردند که مهم‌ترین و جامع‌ترین آن نگاه به شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب و یک راه و مدرسه درس آموز است.

سردار باقری درباره «مکتب شهید سلیمانی»، گفت: اینکه مقام معظم رهبری به عنوان رهبر جهان اسلام، یک مرجع تقلید و فقیه جامع الشرایط چنین عنوانی را به شخصیتی دهند و از چنین تعبیر بلند و عمیقی استفاده کنند، قابل توجه و تأمل است، چرا که مکتب دارای عمق، ریشه، اصالت، صحت و دقت است و تأثیرات اساسی در ساخت تاریخ دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: به واقع مکتب تاریخ‌ساز، عزت‌بخش، افتخارآفرین و الهام‌بخش است و می‌تواند نسل‌های آینده را در دامان خود پرورش دهد و امروز این افتخار را رهبر معظم انقلاب اسلامی در رثای این شهید بزرگوار بیان کردند.

وی خاطرنشان کرد در سه سال گذشته بسیاری از افراد تحت تأثیر مکتب شهید سلیمانی قرار گرفته و رشد کردند؛ با اینکه حتی یک‌بار او را از نزدیک ندیدند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دارای ویژگی‌های خاصی بود، گفت: از ویژگی‌های ممتاز او جاذبه بی‌نظیرش در میان دوستان و محرومان جامعه بود؛ او همزمان دارای جاذبه بی‌نظیری در میان مؤمنین و مسلمانان بود و دافعه‌ای بی‌نظیر در برابر دشمنان و کافران داشت.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها